W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mariusz Haładyj

Prezes

6 lutego 2019 r. powołany na stanowisko Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Radca prawny. W latach 2012-2019 podsekretarz stanu kolejno w: Ministerstwie Gospodarki, Ministerstwie Rozwoju oraz Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Odpowiadał w nich m.in. za tworzenie regulacji gospodarczych oraz współkształtowanie, również na poziomie rządowym, systemu Oceny Skutków Regulacji i konsultacji publicznych. Wcześniej pracował w Ministerstwie Finansów w Departamencie Kontroli Skarbowej w Wydziale Kontroli Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa oraz w Ministerstwie Gospodarki, gdzie był zatrudniony w Sekretariacie Ministra na stanowisku najpierw naczelnika wydziału ds. eksperckich i koordynującego pion obsługi dokumentacji, a od 2009 r. na stanowisku zastępcy dyrektora nadzorującego pracę wydziałów prawa gospodarczego i finansowego oraz samodzielnych stanowisk ds. eksperckich. Wcześniej pracował w Najwyższej Izbie Kontroli (Departament Gospodarki, Skarbu Państwa i Prywatyzacji) oraz odbył staż w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli.

Od września 2017 r. do lutego 2019 r. zastępca przewodniczącego Głównej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Od sierpnia 2018 r. do lutego 2019 r. członek Komisji Nadzoru Finansowego.

Ukończył magisterskie studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowe „Prawo spółek” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
22.04.2021 15:09 Anna Wnuczak-Kuminek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Katarzyna Raczkiewicz
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Mariusz Haładyj 2.0 22.04.2021 15:26 Katarzyna Raczkiewicz
Mariusz Haładyj 1.0 22.04.2021 15:09 Anna Wnuczak-Kuminek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}