W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wracamy do bezpośredniej obsługi interesantów

10.05.2021

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu wznawia przyjęcia interesantów w godzinach otwarcia Stacji, które pozostają bez zmian. Do tej pory petenci, aby załatwić sprawę musieli wcześniej kontaktować się z pracownikami telefonicznie, mailowo lub poprzez platformę e-PUAP.

Informacja

Od poniedziałku 10 maja petenci mogą już załatwiać osobiście sprawy w tutejszej Stacji. Wejście do Stacji jest możliwe od strony ul. Krakowskiej 51. Nadal obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu oraz noszenie maseczek.


Jednocześnie z dniem 10.05.2020r. do odwołania w związku z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych z późniejszymi zmianami wprowadza się następujące zasady w funkcjonowaniu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu:

  • wchodząc na teren stacji należy zdezynfekować ręce,
  • na terenie stacji należy przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki,
  • dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie na terenie stacji nie może być większa niż 1 osoba na 1 stanowisko,
  • odstęp pomiędzy interesantami oraz interesantami i pracownikami stacji powinien wynosić co najmniej 1,5m,
  • sprawy w miarę możliwości należy załatwiać korespondencyjnie za pośrednictwem operatora pocztowego, poczty elektronicznej – psse.opole@pis.gov.pl lub platformy ePUAP zgodnie z art. 64 § 3 Kodeksu Postepowania Administracyjnego lub telefonicznie. Pisma kierowane w ww. sposób, z wyjątkiem formy telefonicznej, będą rejestrowane i przyjmowane ze skutkiem doręczenia,
  • godziny pracy Stacji nie ulegają zmianie,