W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Materiały

Tarcza Antykryzysowa to plan na kilka najbliższych miesięcy. To instrumenty, które mają amortyzować i zmniejszyć negatywny wpływ koronawirusa na gospodarkę, a przede wszystkim na społeczeństwo. To jeden z najbardziej kompleksowych pakietów w Europie.

Zrobimy wszystko, co potrzebne, żeby zachować jak najwięcej miejsc pracy i pomóc naszym przedsiębiorcom. Użyjemy wszelkich możliwych instrumentów, żeby polskie społeczeństwo i polska gospodarka przetrwały tę epidemię w jak najmniej dotkliwy sposób.

Większość regulacji prawnych związanych z Pakietem zostanie wdrożonych w drodze specustawy o przeciwdziałaniu skutkom gospodarczym pandemii koronawirusa, opracowywanej przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod nadzorem KPRM we współpracy z innymi ministerstwami i agendami publicznymi.

W tym miejscu będziemy publikować przydatne materiały do pobrania, a także linki do dokumentów. Zakładka będzie systematycznie uzupełniana.

Regulacje prawne

Na pakiet składają się:

 

Dokumenty te opracowały: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Finansów, ZUS, KNF, PFR, MS, MSWiA, pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i we współpracy z innymi ministerstwami oraz instytucjami publicznymi.

Rozwiązania PFR dla przedsiębiorców

Polski Fundusz Rozwoju w ramach stworzonej przez rząd Tarczy Antykryzysowej uruchamia nowy program pomocowy skierowany do przedsiębiorstw, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Tarcza Finansowa PFR dla Firm i Pracowników to program o wartości blisko 100 mld zł skierowany do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego celem jest ochrona rynku pracy i zapewnienie firmom płynności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Program skierowany jest do około 670 tys. polskich przedsiębiorców i przyczyni się do powrotu polskich firm na ścieżkę rozwoju.

Program składa się z 3 podstawowych komponentów o łącznej wartości 100 mld zł (4,5% PKB): Do mikrofirm trafi 25 mld zł, do małych i średnich firm 50 mld zł, a do dużych przedsiębiorstw 25 mld zł. Podmioty, które skorzystają z programu otrzymają łącznie środki bezzwrotne o wartości 60 mld zł.

Polski Fundusz Rozwoju przygotował Podręcznik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców. Znajdziesz w nim m.in opis rozwiązań Tarczy Antykryzysowej, możliwości uzyskania dofinansowania lub doradztwa Grupy PFR czy wskazówki, jak dostosować się do otoczenia w czasach pandemii. Podręcznik można pobrać na stronie PFR lub klikając w poniższy link.

Materiały

Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców
PFR-Przewodnik-Antykryzysowy-dla-Przedsiebiorcow.pdf 3.36MB

Materiały informacyjno-promocyjne

Materiały

Tarcza Antykryzysowa - plakat informacyjny (27 marca 2020 r.)
Tarcza​_Antykryzysowa​_-​_plakat​_informacyjny​_3.pdf 13.03MB
Tarcza Finansowa​_plakat​_informacyjny (9 kwietnia 2020 r.)
TarczaFinansowa​_plakatinformacyjny.pdf 14.33MB
Tarcza Antykryzysowa​_plakat​_informacyjny (21 kwietnia 2020 r.)
TarczaAntykryzysowa​_plakat​_informacyjny.pdf 15.00MB
Logotyp Tarczy Antykryzysowej
Logotyp​_Tarczy​_Antykryzysowej.pdf 0.30MB
{"register":{"columns":[]}}