W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsulat Generalny RP w Odessie

Konsulat Generalny RP w Odessie

Adres: ul. Uspenska 2/1, 65014 Odessa

Tel: +38 048 718 24 80

Fax: +38 048 722 77 01

E-mail: odessa.kg.sekretariat@msz.gov.pl

 

Uproszczony dostęp do wykonywania zawodów medycznych w Polsce

Od 30.12.2020 r. obowiązują zmienione przepisy ułatwiające dostęp do wykonywania zawodów medycznych w Polsce przez:

  1. lekarzy,
  2. lekarzy dentystów,
  3. pielęgniarki,
  4. położne,
  5. ratowników medycznych,

którzy uzyskali kwalifikacje do wykonywania tych zawodów w krajach niebędących członkami UE.

Postępowanie w sprawie udzielenia zgody na wykonywanie pracy w Polsce w ww. zawodach jest uproszczone, a procedura uległa istotnemu skróceniu. Wnioski składane do Ministra Zdrowia, w tym te składane za pośrednictwem polskich konsulów, podlegają sprawnemu rozpatrzeniu.

Szczegółowe informacje na temat zasad podejmowania pracy w poszczególnych zawodach dostępne są na stronie internetowej placówki https://www.gov.pl/web/ukraina/informacja-nt-zasad-ubiegania-sie-o-wizy-przez-cudzoziemcow-chcacych-wykonywac-zawody-medyczne, a także na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/uproszczony-dostep-do-wykonywania-zawodu-lekarza-i-lekarza-dentysty.

Infolinia: (+48) 22 427 65 60 (obsługiwanie języki: PL, UA, RU i EN)

Godziny pracy infolinii: poniedziałek - piątek 8:00-18:00 czasu polskiego

Osoby zainteresowane mogą kierować pytania do placówki dyplomatycznej RP właściwej dla kraju zamieszkania.

Komunikat z dnia 26 maja 2020 r. dotyczący realizacji spraw wizowych

Uprzejmie informujemy, że od dnia 27 maja 2020 r. posiadacze Karty Polaka będą mieli możliwość złożenia wniosku o wydanie wizy w celu realizacji uprawnień wynikających z posiadania Karty Polaka. Aby złożyć wniosek wizowy na wizytę w konsulacie należy zapisać się telefonicznie pod numerem telefonu 048 718 2480 w godzinach od 9:00 do 11:00.

W innych godzinach zapisy na wolne terminy nie będą przyjmowane.

Osoby, które zapiszą się na wolny termin zobowiązane są wypełnić online na stronie www.e-konsulat.gov.pl i wydrukować ankietę wizową. Ankieta musi mieć kod kreskowy (sztrych-kod). Ankiety wypełnione ręcznie, bądź bez kodów kreskowych (sztrych-kodów) nie zostaną przyjęte.

Składający wniosek, oprócz wypełnionej, zarejestrowanej ankiety wizowej ze zdjęciem jest do złożenia kopii Karty Polaka, paszportu i paszportu obywatela Ukrainy. Osoby posiadające kilka paszportów zagranicznych zobowiązane są złożyć WSZYSTKIE WAŻNE paszporty. Niedopełnienie któregoś z tych wymagań spowoduje nieprzyjęcie wniosku. Osoba taka nie zostanie obsłużona danego dnia, a termin wizyty przepadnie.

Konsulat Generalny RP w Odessie informuje o wznowieniu przyjmowania wniosków o przyznanie Karty Polaka.

Rozmowy z konsulem odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Zapisy na rozmowę są prowadzone mailowo odessa.kg.sekretariat@msz.gov.pl i telefonicznie pod numerem telefonu: +380 48 718 24 80 (należy wybrać na klawiaturze "Sprawy Karty Polaka" - 3) w każdy piątek w godz. 9:00 - 15:30.

Spotkania z konsulem odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego oraz dystansu społecznego. Na rozmowę należy przybyć punktualnie – spóźnienia będą skutkowały anulowaniem spotkania.

Przed wizytą w Konsulacie prosimy o zapoznanie się z informacjami o dokumentach wymaganych przy składaniu wniosku na Kartę Polaka: https://www.gov.pl/web/ukraina/karta-polaka

 

Komunikat z dnia 25 maja 2020 r. w sprawie odbioru Kart Polaka

Konsulat Generalny RP w Odessie uprzejmie informuje, iż odbiór Karty Polaka jest możliwy po uprzednim zaproszeniu telefonicznym ze strony Konsulatu Generalnego RP w Odessie, codziennie w dni robocze w godzinach 14:00-15:00.


godziny przyjęć: 

Wydział Ruchu Osobowego (sprawy wizowe i związane z Małym Ruchem Granicznym):

od poniedziałku do piątku w godzinach:
- przyjmowanie wniosków: 9:00 - 13:00:
- wydawanie paszportów: 14:00 - 15:00.

Okręg konsularny Konsulatu Generalnego RP w Odessie obejmuje Odeski Okręg Konsularny (obwody: Autonomiczna Republika Krymu, chersoński, mikołajowski, odeski, miasto Sewastopol)

Telefon dyżurny

W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +380 50 49 23 575 

Media społecznościowe

Twitter: @PLinOdessa

{"register":{"columns":[]}}