W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsulat Generalny RP w Odessie

Konsulat Generalny RP w Odessie

Adres: ul. Uspenska 2/1, 65014 Odessa

Tel: +38 048 718 24 80

Fax: +38 048 722 77 01

E-mail: odessa.kg.sekretariat@msz.gov.pl

 

Komunikat z dnia 26 maja dotyczący realizacji spraw wizowych

Uprzejmie informujemy, że od dnia 27 maja 2020 r. posiadacze Karty Polaka będą mieli możliwość złożenia wniosku o wydanie wizy w celu realizacji uprawnień wynikających z posiadania Karty Polaka. Aby złożyć wniosek wizowy na wizytę w konsulacie należy zapisać się telefonicznie pod numerem telefonu 048 718 2480 w godzinach od 9:00 do 11:00.

W innych godzinach zapisy na wolne terminy nie będą przyjmowane.

Wniosek składać mogą jedynie posiadacze Karty Polaka, wnioski od członków rodziny posiadacza Karty Polaka, składane w celu wspólnego wyjazdu  nie będą przyjmowane.

Osoby, które zapiszą się na wolny termin zobowiązane są wypełnić online na stronie www.e-konsulat.gov.pl i wydrukować ankietę wizową. Ankieta musi mieć kod kreskowy (sztrych-kod). Ankiety wypełnione ręcznie, bądź bez kodów kreskowych (sztrych-kodów) nie zostaną przyjęte.

Składający wniosek, oprócz wypełnionej, zarejestrowanej ankiety wizowej ze zdjęciem jest do złożenia kopii Karty Polaka, paszportu i paszportu obywatela Ukrainy. Osoby posiadające kilka paszportów zagranicznych zobowiązane są złożyć WSZYSTKIE WAŻNE paszporty. Niedopełnienie któregoś z tych wymagań spowoduje nieprzyjęcie wniosku. Osoba taka nie zostanie obsłużona danego dnia, a termin wizyty przepadnie.

Komunikat z dnia 25 maja 2020 r. w sprawie odbioru Kart Polaka

Konsulat Generalny RP w Odessie uprzejmie informuje, iż odbiór Karty Polaka jest możliwy po uprzednim zaproszeniu telefonicznym ze strony Konsulatu Generalnego RP w Odessie, codziennie w dni robocze w godzinach 14:00-15:00

Komunikat z dnia 12 maja 2020 r. w sprawie zmiany sposobu rejestracji na sprawy wizowe 

Uprzejmie informujemy, że od dnia 13 maja 2020 r. zmianie ulega sposób rejestracji na wizy krajowe w celu wykonywania pracy w rolnictwie lub ogrodnictwie oraz w transporcie międzynarodowym. Rejestracji można dokonać również telefonicznie pod numerem telefonu: 048 718 2480 w godzinach od 9:00 do 11:00.

W innych godzinach zapisy na wolne terminy nie będą przyjmowane. Nie będą również przyjmowane zapisy od osób, których cel wyjazdu jest inny niż praca w rolnictwie lub ogrodnictwie oraz transporcie międzynarodowym.

Osoby, które zapiszą się na wolny termin zobowiązane są wypełnić online na stronie www.e-konsulat.gov.pl i wydrukować ankietę wizową. Ankieta musi mieć kod kreskowy (sztrych-kod). Ankiety wypełnione ręcznie, bądź bez kodów kreskowych (sztrych-kodów) nie zostaną przyjęte.

Wszystkie rezerwacje terminów dokonane za pomocą portalu e-konsulat zachowują ważność. Jeśli posiadają Państwo wyznaczoną datę i godzinę wizyty w konsulacie nie ma potrzeby ponownej rejestracji telefonicznej.

 

 

 

                                             Komunikat w sprawie zmiany organizacji pracy

                                                     Konsulatu Generalnego RP w Odessie

                                              na okres zagrożenia pandemią koronawirusa

 

Informujemy, że od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Konsulat Generalny RP w Odessie zmienia zasady przyjęć interesantów w niektórych obszarach pracy urzędu.

1. Zawieszamy przyjęcia osób wnioskujących o wydanie Karty Polaka, a także przyjmowanie i wydawanie wszelkich dokumentów w sprawach Karty Polaka.

2. Zawieszamy przyjmowanie wniosków o wydanie wizy oraz wniosków o ponowne rozpatrzenie zarówno w urzędzie konsularnym, jak i w Punktach Przyjmowania Wniosków Wizowych w całym Odeskim Okręgu Konsularnym.

3. W sprawach obywatelskich, prawnych przyjmujemy wyłącznie w sytuacjach nagłych wymagających interwencji lub pomocy konsula.

4. W szczególnie uzasadnionych przypadkach prosimy o kontakt mailowy

(adres: odessa.kg.dyzurny@msz.gov.pl) lub telefoniczny ( tel. +380 504 923575).

 

Odessa, 15.03.2020 r.   


godziny przyjęć: 

Wydział Ruchu Osobowego (sprawy wizowe i związane z Małym Ruchem Granicznym):

od poniedziałku do piątku w godzinach:
- przyjmowanie wniosków: 9:00 - 13:00:
- wydawanie paszportów: 15:00 - 16:00.

Okręg konsularny Konsulatu Generalnego RP w Odessie obejmuje Odeski Okręg Konsularny (obwody: Autonomiczna Republika Krymu, chersoński, mikołajowski, odeski, miasto Sewastopol)

Telefon dyżurny

W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +380 50 49 23 575 

Media społecznościowe

Twitter: @PLinOdessa