W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsulat Generalny RP w Odessie

Konsulat Generalny RP w Odessie

Adres: ul. Uspenska 2/1, 65014 Odessa

Tel: +38 048 718 24 80

Fax: +38 048 722 77 01

E-mail: odessa.kg.sekretariat@msz.gov.pl

 

Komunikat z dnia 26 maja dotyczący realizacji spraw wizowych

Uprzejmie informujemy, że od dnia 27 maja 2020 r. posiadacze Karty Polaka będą mieli możliwość złożenia wniosku o wydanie wizy w celu realizacji uprawnień wynikających z posiadania Karty Polaka. Aby złożyć wniosek wizowy na wizytę w konsulacie należy zapisać się telefonicznie pod numerem telefonu 048 718 2480 w godzinach od 9:00 do 11:00.

W innych godzinach zapisy na wolne terminy nie będą przyjmowane.

Osoby, które zapiszą się na wolny termin zobowiązane są wypełnić online na stronie www.e-konsulat.gov.pl i wydrukować ankietę wizową. Ankieta musi mieć kod kreskowy (sztrych-kod). Ankiety wypełnione ręcznie, bądź bez kodów kreskowych (sztrych-kodów) nie zostaną przyjęte.

Składający wniosek, oprócz wypełnionej, zarejestrowanej ankiety wizowej ze zdjęciem jest do złożenia kopii Karty Polaka, paszportu i paszportu obywatela Ukrainy. Osoby posiadające kilka paszportów zagranicznych zobowiązane są złożyć WSZYSTKIE WAŻNE paszporty. Niedopełnienie któregoś z tych wymagań spowoduje nieprzyjęcie wniosku. Osoba taka nie zostanie obsłużona danego dnia, a termin wizyty przepadnie.

Komunikat z dnia 25 maja 2020 r. w sprawie odbioru Kart Polaka

Konsulat Generalny RP w Odessie uprzejmie informuje, iż odbiór Karty Polaka jest możliwy po uprzednim zaproszeniu telefonicznym ze strony Konsulatu Generalnego RP w Odessie, codziennie w dni robocze w godzinach 14:00-15:00.


godziny przyjęć: 

Wydział Ruchu Osobowego (sprawy wizowe i związane z Małym Ruchem Granicznym):

od poniedziałku do piątku w godzinach:
- przyjmowanie wniosków: 9:00 - 13:00:
- wydawanie paszportów: 15:00 - 16:00.

Okręg konsularny Konsulatu Generalnego RP w Odessie obejmuje Odeski Okręg Konsularny (obwody: Autonomiczna Republika Krymu, chersoński, mikołajowski, odeski, miasto Sewastopol)

Telefon dyżurny

W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +380 50 49 23 575 

Media społecznościowe

Twitter: @PLinOdessa