W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsul Generalny w Edynburgu

Ireneusz Truszkowski

Ireneusz_Truszkowski

Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Edynburgu

Pan Ireneusz Truszkowski urodził się w dniu 7 maja 1965 roku w Płońsku.              

Posiada wykształcenie wyższe magisterskie, jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów z zakresu prawa pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.           

Pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych rozpoczął w styczniu 1993 roku przechodząc kolejne szczeble kariery zawodowej od inspektora w Departamencie Administracyjno-Finansowym poprzez naczelnika wydziału w Biurze Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej oraz Departamencie Konsularnym, zastępcę dyrektora w Biurze Spraw Osobowych oraz w Akademii Dyplomatycznej MSZ.

Pan Ireneusz Truszkowski posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w służbie konsularnej. W latach 2002-2008 pełnił obowiązki konsula ds. polonijnych w Konsulacie Generalnym RP w Londynie, a w latach 2011-2015 pełnił funkcję kierownika Wydziału Konsularnego w Ambasadzie RP w Londynie w randze konsula generalnego.

W 2009 roku został mianowany urzędnikiem służby cywilnej. W tym samym roku, za zasługi w służbie dyplomatycznej oraz za działalność na rzecz organizacji polonijnych, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W roku 2014 odznaczony został Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę oraz otrzymał nagrodę im. Andrzeja Kremera  „Konsul Roku 2014” przyznawaną przez Ministra Spraw Zagranicznych.

Pan Ireneusz Truszkowski jest żonaty i ma dwie córki.