W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsulat Generalny RP w Edynburgu

adres: 2 Kinnear Road, EH3 5PE Edinburgh
telefon: +44 131 5520301
e-mail: edinburgh@msz.gov.pl

Okręg konsularny Konsulatu Generalnego RP w Edynburgu obejmuje Szkocję.

Godziny przyjęć interesantów

poniedziałek: 10:30-17:00

wtorek - piątek: 9:00-15:30

Rejestracja na spotkania w Konsulacie Generalnym RP w Edynburgu

Przywróciliśmy regularne przyjmowanie interesantów w urzędzie, jednakże z zachowaniem zasad dystansowania społecznego.  

Obowiązuje system zapisów przez stronę e-konsulat .

Nowe terminy spotkań są udostępniane w systemie każdego dnia roboczego o godz. 9.00 oraz o godz 20.00 (wizyty na następny tydzień). Pojawiająca się informacja o treści ,,brak terminów do dnia...'' oznacza, że udostępniona pula terminów została zarezerwowana, a następne pojawią się kolejnego dnia o godz. 9.00 oraz o godz. 20.00. Wolne terminy pojawiają się również w przypadku rezygnacji z wizyty i jej odwołania w systemie e-konsulat przez osoby wcześniej zapisane.

Na terenie konsulatu będą mogły przebywać jedynie osoby, których obecność jest niezbędna do załatwienia danej sprawy. Prosimy dostosować się do wytycznych i po wejściu do urzędu kierować się do wyznaczonego punktu przyjęć. Absolutnie niezbędne jest zachowanie punktualności przy wizytach w urzędzie.

Przypominamy o konieczności stosowania obowiązujących zaleceń, w tym dotyczących noszenia maseczek zakrywających twarz. 

Zachęcamy do odbierania paszportów drogą pocztową. W tym celu należy przynieść ze sobą opłaconą do 100 gramów kopertę SPECIAL DELIVERY, z danymi adresata (imię, nazwisko, adres). Do koperty prosimy dołączyć wypełniony i podpisany wniosek o wysyłkę paszportu.

Sprawy niewymagające osobistego stawiennictwa w urzędzie są załatwiane w drodze korespondencyjnej.

Sprawy pilne, które wymagają podjęcia natychmiastowych działań prosimy zgłaszać mailowo na adres: edinburgh@msz.gov.pl

Nie zwlekaj ze złożeniem wniosku o paszport!

Konsulat Generalny RP w Edynburgu niemal każdego dnia dysponuje wolnymi terminami spotkań w sprawach paszportowych. Obecnie możliwe jest zarezerwowanie wizyty na następny tydzień, a nawet z dnia na dzień. Osoby, którym niedługo kończy się ważność paszportu zachęcamy do rezerwowania terminu spotkania poprzez stronę: www.e-konsulat.gov.pl  By wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom wznawiamy dyżury konsularne w Aberdeen i Inverness oraz rozszerzamy naszą aktywność poza siedzibą główną urzędu o dyżury konsularne w Banff, o których będziemy Państwa informować na bieżąco.

W przypadku spraw wymagających wyjaśnienia zachęcamy do kontaktu telefonicznego z Centrum Informacji Konsularnej pod numerem:  +44 2030 789621.

Centrum Informacji Konsularnej (CIK)

Udziela odpowiedzi na ogólne pytania w sprawach konsularnych: paszportowych, utraty dokumentów, obywatelstwa polskiego, stanu cywilnego i innych ogólnych prawnych. CIK nie udziela informacji w sprawach wizowych.

Telefon czynny w dni robocze w Polsce w godzinach 9:00-17:00 czasu warszawskiego: +44 2030 789618

Zintegrowany telefon dyżurny

W sytuacjach nagłych - zagrożenia życia lub zdrowia obywateli polskich przebywających w Wielkiej Brytanii - wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +44 203 0789 621.

Pamiętaj! Telefon dyżurny jest czynny w dni robocze, w godz. 17:00-9:00, oraz całodobowo w dni wolne od pracy w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Media społecznościowe

Twitter: @PLinEdinburgh

Przedsięwzięcia Polonijne 

Podmioty zainteresowane realizacją przedsięwzięć z Konsulatem RP w Edynburgu proszone są o kontakt na adres: edinburgh@msz.gov.pl

{"register":{"columns":[]}}