W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsulat Generalny RP w Manchesterze

adres: Manchester One, 51 Portland Street, M1 3LD Manchester
telefon: +44 161 245 4130
e-mail: manchester@msz.gov.pl

Godziny otwarcia urzędu

poniedziałek: 10:00-18:00
wtorek-piątek: 8:15-16:15

Godziny przyjęć interesantów

poniedziałek: 10:40-17:15
wtorek-piątek: 9:00-15:15

Odbiór dokumentów jest możliwy w godzinach obsługi klientów bez potrzeby wcześniejszej rezerwacji wizyty. 

Okręg konsularny Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze obejmuje Cheshire, Cumbria, Derbyshire, Durham, Greater Manchester, East Riding of Yorkshire, Lancashire, Leicestershire, Lincolnshire, Merseyside, Northumberland, Nottinghamshire, Shropshire, Staffordshire, Tyne and Wear, North Yorkshire, Rutland, South Yorkshire, West Yorkshire, Isle of Man oraz cały obszar Walii.

Przypominamy o obowiązku rejestracji wizyt w Konsulacie Generalnym RP w Manchesterze za pośrednictwem systemu e-konsulat. Terminy są dodawane sukcesywnie:

  • w sprawach paszportowych - w dni robocze o godz. 9.00 oraz o godz. 20.00,
  • w sprawach prawnych - w pierwszy i trzeci piątek miesiąca,
  • w sprawach obywatelskich - w pierwszy piątek miesiąca.

Pojawiająca się informacja o treści ,,brak terminów do dnia...'' oznacza, że udostępniona pula terminów została zarezerwowana, a następne pojawią się zgodnie z powyższym harmonogramem. Uwzględniając zalecenia władz lokalnych oraz ze względu na wciąż istniejące ryzyko zakażenia koronawirusem, ograniczeniu uległa liczba przyjmowanych interesantów w stosunku do sytuacji sprzed pandemii.

sprawach paszportowych prosimy o przesłanie maila na adres: manchester.paszporty@msz.gov.pl; w sprawach prawnych prosimy o kontakt pod adresem mailowym: manchester.prawny@msz.gov.pl .

Na terenie konsulatu mogą przebywać jedynie osoby, których obecność jest niezbędna do załatwienia danej sprawy. Wymagane jest zachowanie punktualności przy wizytach w urzędzie.

Przypominamy o konieczności stosowania obowiązujących zaleceń, w tym dotyczących obowiązkowego noszenia maseczek zakrywających usta i nos w publicznych pomieszczeniach zamkniętych.

Zachęcamy do odbierania paszportów drogą pocztową. W tym celu należy przynieść ze sobą opłaconą do 100 gramów kopertę SPECIAL DELIVERY, z danymi adresata (imię, nazwisko, adres). Do koperty prosimy dołączyć wypełniony i podpisany wniosek o wysyłkę paszportu.

Centrum Informacji Konsularnej (CIK)

Udziela odpowiedzi na ogólne pytania w sprawach konsularnych: paszportowych, utraty dokumentów, obywatelstwa polskiego, stanu cywilnego i innych ogólnych prawnych. CIK nie udziela informacji w sprawach wizowych. 

Telefon czynny w dni robocze w Polsce w godzinach 9:00-17:00 czasu warszawskiego: +44 2030 789618

Zintegrowany telefon dyżurny

W sytuacjach nagłych - zagrożenia życia lub zdrowia obywateli polskich przebywających w Wielkiej Brytanii - wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +44 203 0789 621.

Pamiętaj! Telefon dyżurny jest czynny w dni robocze, w godz. 17:00-9:00, oraz całodobowo w dni wolne od pracy w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Media społecznościowe

Twitter: @PLinManchester
Facebook: Konsulat RP w Manchesterze

{"register":{"columns":[]}}