W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasada RP w Londynie

Ambasada RP w Londynie

adres: 47 Portland Place, Londyn W1B 1JH
telefon: +44 207 2913 520
e-mail: londyn@msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie

adres: 10 Bouverie Street, EC4Y 8AX London
telefon: +44 207 8228 900
e-mail: londyn.konsulat@msz.gov.pl

Okręg konsularny Konsula RP w Londynie obejmuje Bedfordshire, Berkshire, Bristol, Buckinghamshire, Cambridgeshire, Cornwall, Devon, Dorset, East Sussex, Essex, Gloucestershire, Greater London, Hampshire, Herefordshire, Kent, Norfolk, Northhamptonshire, Oxfordshire, Somerset, Suffolk, Surrey, Warwickshire, West Sussex, Wiltshire, Worcestershire, West Midlands, Isle of Wight, Channel Islands (Jersey, Guernsey), Gibraltar oraz terytoria zamorskie.

Referat do spraw Prawnych do odwołania zawiesił zapisy na wizyty prawne i przeprowadzanie przesłuchań w siedzibie urzędu. Przyjmowane są osoby wyłącznie w sprawach wyjątkowych wymagających osobistego stawienia się przed konsulem po wcześniejszym kontakcie mailowym: londyn.prawny@msz.gov.pl

Referat do spraw Ruchu Osobowego zawiesił do odwołania przyjmowanie wniosków wizowych i paszportowych. Złożenie wniosków jest możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie mailowym: londyn.paszporty@msz.gov.pl

Centrum Informacji Konsularnej

Udziela odpowiedzi na ogólne pytania w sprawach konsularnych: paszportowych, utraty dokumentów, obywatelstwa polskiego, stanu cywilnego i innych ogólnych prawnych. 

Telefon czynny w dni robocze w Polsce w godzinach 9:00–17:00 czasu warszawskiego: +44 2030 789618

Zintegrowany telefon dyżurny

W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +44 2030 789621.

Uwaga: telefon czynny w dni robocze w godz. 17:00–09:00, w dni wolne od pracy w Polsce i Wielkiej Brytanii całodobowo.

Media społecznościowe

Twitter: @PolishEmbassyUK
Facebook: @PolishEmbassyUK