W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasada RP w Londynie

Ambasada RP w Londynie

adres: 47 Portland Place, Londyn W1B 1JH
telefon: +44 207 2913 520
e-mail: londyn@msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie

adres: 10 Bouverie Street, EC4Y 8AX London
telefon: +44 207 8228 900
e-mail: londyn.konsulat@msz.gov.pl

Okręg konsularny Konsula RP w Londynie obejmuje Bedfordshire, Berkshire, Bristol, Buckinghamshire, Cambridgeshire, Cornwall, Devon, Dorset, East Sussex, Essex, Gloucestershire, Greater London, Hampshire, Herefordshire, Kent, Norfolk, Northhamptonshire, Oxfordshire, Somerset, Suffolk, Surrey, Warwickshire, West Sussex, Wiltshire, Worcestershire, West Midlands, Isle of Wight, Channel Islands (Jersey, Guernsey), Gibraltar oraz terytoria zamorskie.

GODZINY OTWARCIA 

pon. 10:00- 18:00

wt. - pt. 8:30 - 16:30

Interesanci przyjmowani są po wcześniejszej rezerwacji wizyty przez system e-konsulat. Terminy są dodawane sukcesywnie:

- w sprawach paszportowych - w dni robocze o godz. 9.00 oraz o godz. 20.00

- w sprawach prawnych - codziennie w dni robocze

- w sprawach wizowych - codziennie w dni robocze

Pojawiająca się informacja o treści ,,brak terminów do dnia...'' oznacza, że udostępniona pula terminów została zarezerwowana, a następne pojawią się zgodnie z powyższym harmonogramem. Uwzględniając zalecenia władz lokalnych oraz ze względu na wciąż istniejące ryzyko zakażenia koronawirusem, ograniczeniu uległa liczba przyjmowanych interesantów w stosunku do sytuacji sprzed pandemii. 

ODBIÓR DOKUMENTÓW

Odbiór dokumentów jest możliwy bez wcześniejszej rezerwacji wizyty w następujących godzinach: 

-  w sprawach paszportowych: pon. - pt. w godz. 10:00-16:00 (przerwa 12:30-13:00)

-  w sprawach prawnych: pon. w godz. 10:00 -14:00, wt.-pt. w godz. 9:00-14:00

-  w sprawach wizowych: pon. w godz. 13:00-15:00, wt. - pt. w godz. 9: 00-11:00

 

W sprawie zgłoszenia utraty paszportu lub dowodu osobistego zapraszamy w pon. w godz. 10:00-18:00, wt. - pt. w godz. 8:30-16:30 - bez konieczności wcześniejszej rezerwacji wizyty.

 

W pilnych sprawach paszportowych prosimy o przesłanie maila na adres: londyn.paszporty@msz.gov.pl; w pilnych sprawach prawnych prosimy o kontakt pod adresem mailowym: londyn.prawny@msz.gov.pl, natomiast w pilnych sprawach wizowych - kontakt pod adresem mailowym: london.visa@msz.gov.pl

Na terenie konsulatu będą mogły przebywać jedynie osoby, których obecność jest niezbędna do załatwienia danej sprawy. Absolutnie niezbędne jest zachowanie punktualności przy wizytach w urzędzie.

Przypominamy o konieczności stosowania obowiązujących zaleceń, w tym dotyczących obowiązkowego noszenia maseczek zakrywających usta i nos w publicznych pomieszczeniach zamkniętych.

Zachęcamy do odbierania paszportów oraz paszportów z decyzjami wizowymi drogą pocztową. W tym celu należy przynieść ze sobą opłaconą do 100 gramów kopertę SPECIAL DELIVERY, z danymi adresata (imię, nazwisko, dokładny adres). Do koperty prosimy dołączyć wypełniony i podpisany wniosek o wysyłkę paszportu. Dla każdego wniosku o paszport należy załączyć odrębną opłaconą na poczcie kopertę zwrotną. Każdy paszport jest wysyłany osobno.

 

Centrum Informacji Konsularnej

Udziela odpowiedzi na ogólne pytania w sprawach konsularnych: paszportowych, utraty dokumentów, obywatelstwa polskiego, stanu cywilnego i innych ogólnych prawnych. 

Telefon czynny w dni robocze w Polsce w godzinach 9:00–17:00 czasu warszawskiego: +44 2030 789618

Zintegrowany telefon dyżurny

W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +44 2030 789621.

Uwaga: telefon czynny w dni robocze w godz. 17:00–09:00, w dni wolne od pracy w Polsce i Wielkiej Brytanii całodobowo.

Media społecznościowe

Twitter: @PolishEmbassyUK
Facebook: @PolishEmbassyUK