W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Co mieszka w naszych jelitach?

22.06.2022

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie monitoruje sytuację epidemiologiczną pod kątem występowania pasożytów przewodu pokarmowego u dzieci. Przygotowała także specjalną broszurę, pomocną w zdobyciu podstawowych informacji z zakresu najczęściej występujących chorób pasożytniczych. Publikacja podpowiada również, jak właściwie pobrać materiał do badań profilaktycznych, podaje też adres laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, w którym można takie badania wykonać.

grafika przedstawiająca elementy okładki broszury. Napis: Co mieszka w naszych jelitach? Lupa a przez nią widać postaci rysunkowe kolorowych bakterii i pasożytów.

Schorzenia wywoływane przez pasożyty przewodu pokarmowego występują u dzieci bardzo często. Zarażenia pasożytnicze w momencie wzrostu młodego człowieka mogą mu przysporzyć wielu kłopotów i to zarówno ze zdrowiem, jak i zachowaniem. Dzieci mogą się czuć źle, mogą być osłabione, ale mogą też mieć problemy z koncentracją, zachowaniem uwagi i skupienia. Oznacza to, że rozwój młodego człowieka może być zaburzony. W razie podejrzeń zarażenia pasożytami, warto wykonać badania profilaktyczne.

Materiały

Broszura Parazyty
Sanepid​_broszura​_choroby​_15​_062022.pdf 3.17MB
{"register":{"columns":[]}}