W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dźwigaj z głową

09.11.2021

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy. Dźwigaj z głową” to kampania informacyjna prowadzona we wszystkich państwach Unii Europejskiej w latach 2020-2022. Daje wiedzę i podnosi świadomość na temat problemów mięśniowo-szkieletowych związanych z pracą.

grafika kampanii z jej hasłem "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy. Dźwigaj z głową

Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego związane z pracą, negatywnie wpływają na jakość życia i stanowią jedną z głównych przyczyn zwolnień chorobowych oraz przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. To z kolei, źle wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstw i gospodarki. Zaburzenia te pozostają w Europie najczęściej występującym problemem zdrowotnym związanym z pracą. Ważna jest więc wiedza, jak im zapobiegać.  

Na poziomie ogólnoeuropejskim kampanię koordynuje Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA), a w Polsce prowadzi ją Centralny Instytut Ochrony Pracy–Państwowy Instytut Badawczy.

Szczegóły kampanii:

https://www.ciop.pl/CIOPPortalWAR/appmanager/ciop/pl?_nfpb=true&_pageLabel=P54400254111600078300211&html_tresc_root_id=3000610&html_tresc_id=3001397&html_klucz=99999&html_klucz_spis

Więcej informacji o europejskiej kampanii: http://www.healthy-workplaces.eu/pl

Materiały

Dźwigaj z głową - ulotka
Dźwigaj​_z​_głową​_​_-​_ulotka.pdf 0.88MB
Dźwigaj z głową - przewodnik po kampanii
Dźwigaj​_z​_głową​_​_-​_przewodnik​_po​_kampanii.pdf 2.85MB
{"register":{"columns":[]}}