W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 1 grudnia 2020 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

01.12.2020

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że:

Uwaga pilny komunikat

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Działdowie w dniu 30 listopada 2020 r. odwołał zakaz spożywania wody w wodociągu Ruszkowo.

Woda z w/w wodociągu jest warunkowo przydatna do spożycia, z uwagi na obecność bakterii grupy coli zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mrągowie dnia 30 listopada 2020 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia w wodociągu Nowy Probark. Powodem stwierdzenia braku przydatności była obecność bakterii grupy coli, Escherichia coli i Enterokoków
w pobranych próbkach wody.

Woda z w/w wodociągu nie odpowiada wymaganiom rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
(Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła. Wodociąg ww. zaopatruję w wodę 1 miejscowość: Nowy Probark- 36 osób.

 

Według stanu na dzień 1 grudnia 2020 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach. Administratorzy wodociągów zostali zobligowani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakości 
z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda z cysterny).

 

powiat mrągowski:

  • Wodociąg Nowy Probark - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli, Escherichia coli i Enterokoków.

Wodociąg zaopatruje w wodę 1 miejscowość: Nowy Probark -36 osób.

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.