W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 11 października 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

11.10.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piszu dnia 8 października 2021 r. odwołał zakaz spożywania wody z wodociągu Kumielsk.

Uwaga pilny komunikat

Woda z w/w wodociągu odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

 

Według stanu na dzień 11 października 2021 r. wodociąg z uwagi na kwestionowane parametry jakości wody został przełączony na zasilanie w wodę z innego wodociągu:

 

powiat olsztyński:

  • wodociąg Ługwałd - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody. Administrator wodociągu podjął decyzję o przełączeniu sieci wodociągowej na wodociąg publiczny z Olsztyna. Wodociąg zaopatruje w wodę 3 miejscowości: Ługwałd, Brąswałd, Redykajny- (1102 mieszkańców).

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych.

Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w       Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.  

{"register":{"columns":[]}}