W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 12 października 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

12.10.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie dnia 12 października 2021 r. odwołał zakaz spożywania wody z wodociągu Ługwałd.

Uwaga pilny komunikat

Woda z w/w wodociągu odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

 

Według stanu na dzień 12 października 2021 r. w żadnym z nadzorowanych wodociągów nie stwierdzono braku przydatności wody do spożycia.

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych.

Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w       Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.  

{"register":{"columns":[]}}