W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 13 września 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

13.09.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie dnia 10 września 2021 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu lokalnego Ośrodka Wypoczynkowego Łańsk

Uwaga pilny komunikat

- Domki Fińskie z uwagi na obecność bakterii grupy coli w pobranych próbkach wody.

Wodociąg nie zaopatruje w wodę stałych mieszkańców. Woda wykorzystywana na potrzeby Domków Fińskich w Łańsku.

Woda z w/w wodociągów nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła (woda butelkowana).

 

Według stanu na dzień 13 września 2021 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach zaopatrujących wyszczególnione poniżej miejscowości.

Administratorzy wodociągów zostali zobowiązani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakości z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda z cysterny).

powiat olsztyński:

  • wodociąg lokalny Ośrodka Wypoczynkowego Łańsk Domki Fińskie - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli. Wodociąg nie zaopatruje  w wodę stałych mieszkańców.

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych.

Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w  Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.