W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 17 czerwca 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

17.06.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że: - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kętrzynie dnia 16 czerwca 2021 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągów Kotki i Arklity z uwagi na obecność bakterii grupy coli i Escherichia coli w pobranych próbkach wody.

Uwaga pilny komunikat

Woda z w/w wodociągów nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

- wodociąg Kotki zaopatruje  w wodę 7 miejscowości: Kotki, Ruta, Błędowo, Czaczek, Frączkowo, Gradowo, Wilewo - 381 mieszkańców.
Administrator wodociągu podjął decyzjęo przełączeniu sieci wodociągowej na zasilanie z wodociągu Asuny o dobrej jakości wody;

- wodociąg Arklity zaopatruje  w wodę 1 miejscowość: Arklity - 70 mieszkańców.

Administrator wodociągów został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie dnia 17 czerwca 2021 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu Jakunówko z uwagi na obecność bakterii grupy coli w pobranych próbkach wody.
Woda z w/w wodociągu nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi 
(Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła.

Według stanu na dzień 17 czerwca 2021 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi
na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach zaopatrujących wyszczególnione poniżej miejscowości.

Administratorzy wodociągów zostali zobowiązani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakości
z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda z cysterny).

powiat nidzicki:

  • wodociąg Powierż - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody. Wodociąg zaopatruje  w wodę 4 miejscowości: Powierż, Bartki, Szkudaj, Górowo - (382 mieszkańców).

powiat kętrzyński:

  • wodociąg Arklity - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli, Escherichia coli. Wodociąg zaopatruje  w wodę 1 miejscowość: Arklity
    (70 mieszkańców).

powiat węgorzewski:

  • wodociąg Jakunówko - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli. Wodociąg zaopatruje  w wodę 1 miejscowość: Jakunówko (162 mieszkańców).

Według stanu na dzień 17 czerwca 2021 r. wodociągi z uwagi na kwestionowane parametry jakości wody zostały przełączone na zasilanie w wodę z innych wodociągów:

powiat kętrzyński:

  • wodociąg Kotki - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli, Escherichia coli. Administrator wodociągu podjął decyzję o przełączeniu sieci wodociągowej na zasilanie z wodociągu Asuny o dobrej jakości wody.

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.  

{"register":{"columns":[]}}