W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 19 lipca 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

19.07.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gołdapi dnia 16 lipca 2021 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu Kolniszki z uwagi na obecność bakterii grupy coli w pobranych próbkach wody.

Uwaga pilny komunikat

Woda z w/w wodociągu nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła. 

Wodociąg zaopatruje  w wodę 1 miejscowość: Kolniszki - (103 mieszkańców).

 

Według stanu na dzień 9 lipca 2021 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach zaopatrujących wyszczególnione poniżej miejscowości.

Administratorzy wodociągów zostali zobowiązani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakości z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda z cysterny).

powiat braniewski:

  • wodociąg Długobór - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody. Wodociąg zaopatruje  w wodę 3 miejscowości: Długobór, Stygajny, Łozy -
    (343 mieszkańców).

 

powiat gołdapski:

  • wodociąg Kolniszki - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody. Wodociąg zaopatruje  w wodę 1 miejscowość: Kolniszki -
    (103 mieszkańców).

 

 

Według stanu na dzień 19 lipca 2021 r. wodociągi z uwagi na kwestionowane parametry jakości wody zostały przełączone na zasilanie w wodę z innych wodociągów:

 

powiat olsztyński:

  • wodociąg  DPS „ZACISZE” Olsztynek- brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli. Administrator wodociągu podjął decyzję o przełączeniu sieci wodociągowej na zasilanie z wodociągu Olsztynek o dobrej jakości wody.

 

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych.

Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.