W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 19 lipca 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

19.07.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie w dniu 14 lipca 2021 r. odwołał zakaz spożywania wody w wodociągu DPS „ZACISZE” Olsztynek.

Uwaga pilny komunikat

Woda z w/w wodociągu  odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

 

Według stanu na dzień 19 lipca 2021 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach zaopatrujących wyszczególnione poniżej miejscowości.

Administratorzy wodociągów zostali zobowiązani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakości z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda z cysterny).

 

powiat braniewski:

  • wodociąg Długobór - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody. Wodociąg zaopatruje  w wodę 3 miejscowości: Długobór, Stygajny, Łozy -
    (343 mieszkańców).

 

powiat gołdapski:

  • wodociąg Kolniszki - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody. Wodociąg zaopatruje  w wodę 1 miejscowość: Kolniszki -
    (103 mieszkańców).

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych.

Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody
do spożycia.