W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 19 stycznia 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

19.01.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kętrzynie dnia 19 stycznia 2021 r. odwołał zakaz spożywania wody z wodociągu Korsze. Na podstawie uzyskanych wyników badania próbek wody dnia 19 stycznia 2021 PPIS w Kętrzynie stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia z ww. wodociągu.

Uwaga pilny komunikat

Woda może być używana do spożycia i przygotowywaniu posiłków po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.