W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 20 lipca 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

20.07.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu dnia 19 lipca 2021 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu Wytwórni Wód i Napojów "Drużno" w Elblągu z uwagi na obecność bakterii grupy coli w pobranych próbkach wody.

Uwaga pilny komunikat

Woda z w/w wodociągu nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła.
odociąg zaopatruje  w wodę tylko Wytwórnię Wód i Napojów "Drużno" w Elblągu.

 

Według stanu na dzień 20 lipca 2021 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach zaopatrujących wyszczególnione poniżej miejscowości.

Administratorzy wodociągów zostali zobowiązani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakości z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda z cysterny).

powiat braniewski:

  • wodociąg Długobór - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody. Wodociąg zaopatruje  w wodę 3 miejscowości: Długobór, Stygajny, Łozy -
    (343 mieszkańców).

 

powiat elbląski:

  • wodociąg Tolkmicko - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody. Wodociąg zaopatruje  w wodę 5 miejscowości: Tolkmicko, Janówek, Kadyny, Kikoły, Nowinka - (3256 mieszkańców);

 

  • wodociąg Wytwórni Wód i Napojów "Drużno" w Elblągu,  - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody.

 

powiat gołdapski:

  • wodociąg Kolniszki - brak przydatności z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody. Wodociąg zaopatruje  w wodę 1 miejscowość: Kolniszki - (103 mieszkańców).

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych.

Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody
do spożycia.