W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 20 listopada 2020 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

20.11.2020

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nidzicy dnia 19 listopada 2020 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia w wodociągu Sarnowo z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody bakteriami grupy coli.

Uwaga pilny komunikat

Wodociąg zaopatruje w wodę 1 miejscowość – Sarnowo (381 mieszkańców).

 

Według stanu na dzień 20 listopada 2020 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach zaopatrujących wyszczególnione poniżej miejscowości.

Administratorzy wodociągów zostali zobligowani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakości z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda
z cysterny).

 

powiat działdowski:

  • wodociąg Ruszkowo - brak przydatności wody do spożycia w wodociągu Ruszkowo z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody bakteriami grupy coli.

 

powiat nidzicki:

  • wodociąg Sarnowo - brak przydatności wody do spożycia w wodociągu Sarnowo z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody bakteriami grupy coli.