W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 25 marca 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

25.03.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostródzie w dniu 24 marca 2021 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia w wodociągu Grunwald. Powodem stwierdzenia braku przydatności była obecność bakterii grupy coli, w pobranych próbkach wody.

Uwaga pilny komunikat

Woda z ww. wodociągu nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła. Wodociąg ww. zaopatruję w wodę 13 miejscowości: Grunwald, Frygnowo, Marcinkowo, Stębark, Łącko, Zybułtowo, Mielno, Omin, Góry Łubiańskie, Ulnowo, Dąbrowa, Lubian, Tymawa- 2250 osób

 

Według stanu na dzień 25 marca 2021 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach. Administratorzy wodociągów zostali zobligowani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakości z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda z cysterny).

 

powiat ostródzki:

  • Wodociąg Grunwald- brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli.

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.