W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 26 maja 2021 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

26.05.2021

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nidzicy dnia 26 maja 2021 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu Turówko z uwagi na obecność bakterii grupy coli w pobranych próbkach wody.

Uwaga pilny komunikat

Woda z w/w wodociągu nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła.

Wodociąg zaopatruje  w wodę 1 miejscowość: Turówko (171 mieszkańców).

 

Według stanu na dzień 26 maja 2021 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach zaopatrujących wyszczególnione poniżej miejscowości.

Administratorzy wodociągów zostali zobowiązani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakościn z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda z cysterny).

powiat nidzicki:

  • wodociąg Turówko - - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli.

1 miejscowość – Turówko (171 mieszkańców).

 

 

Według stanu na dzień 26 maja 2021 r. wodociągi z uwagi na kwestionowane parametry jakości wody zostały przełączone na zasilanie w wodę z innych wodociągów:

 

powiat szczycieński:

  • wodociąg Rozogi - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli. Administrator wodociągu podjął decyzję o przełączeniu sieci wodociągowej na zasilanie z wodociągu
    w Dąbrowach i Farynach o dobrej jakości wody.

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.