W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja z dnia 3 listopada 2020 r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia

05.11.2020

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że

Uwaga pilny komunikat
  • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie w dniu 30 października 2020 r. odwołał zakaz spożywania wody w wodociągu Unieszewo.

Woda z w/w wodociągu jest warunkowo przydatna do spożycia, z uwagi na obecność bakterii grupy coli zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody  przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

  • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piszu dnia 30 października 2020 r. odwołał zakaz spożywania wody do spożycia w wodociągu Ukta.

Woda z w/w wodociągu  odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294).

 

Według stanu na dzień 3 listopada 2020 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach. Administratorzy wodociągów zostali zobligowani zapewnić odbiorcom wodę dobrej jakości z innego, zastępczego źródła (woda z innego wodociągu, woda butelkowana, woda z cysterny).

powiat olsztyński:

  • Wodociąg Nowa Kaletka - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli, Escherichia coli i Enterokoków.

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody można uzyskać od podmiotów dostarczających wodę, ze stron internetowych urzędów gmin oraz we właściwych miejscowo Powiatowych (Granicznej) Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie systematycznie będą zamieszczane aktualne komunikaty dotyczące jakości wody do spożycia.