W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KONTROLE PÓŁKOLONII

12.01.2021

Trwają ferie zimowe dla uczniów w całej Polsce. Od 4 do 8 stycznia 2021 pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili w województwie warmińsko-mazurskim 12 kontroli na 33 funkcjonujące półkolonie, w których uczestniczyło 437 podopiecznych. Kontrolujący nie stwierdzili w żadnym z miejsc złego stanu sanitarnego, nie nałożyli żadnego mandatu, ale jednocześnie nie było też miejsc, gdzie wypoczynek został zorganizowany w sposób wzorowy.

w tle zielone liście egzotyczne, na nich czarna tablica szkolna, na niej wizerunek kolorowego koronawirusa ze śmiesznymi dużymi oczami i z maseczką ochronną "na twarzy", z tablicy z boku wystają kolorowe kredki jak z pudełka na kredki

W dziesięciu powiatach województwa warmińsko-mazurskiego zarejestrowano dotychczas w elektronicznej bazie wypoczynku MEN 66 półkolonii czyli turnusów zorganizowanych w miejscu zamieszkania uczniów. Przed rozpoczęciem ferii zimowych w bazie MEN na terenie naszego województwa ogółem planowano organizację 76 turnusów,  jednak ze względu na obowiązujące obostrzenia 10 spośród nich nie mogło się odbyć.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną mogą odbywać się wyłącznie półkolonie dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych oraz obozy szkoleniowe dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego lub klas sportowych w szkołach ogólnodostępnych.