W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolorowanki edukacyjne

Kolorowanki edukacyjne, to propozycje Oddziału Oświaty i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie przygotowana przede wszystkim z myślą o dzieciach, ale także o rodzicach i nauczycielach.

Na białym tle ramka przypominająca tablicę, na niej kolorowy napis "Kolorowanki edukacyjne", a po prawej stronie niebiesko-żółty kubek z kolorowymi kredkami i ołówkami

Myję ręce, bo wiem więcej...

Myje ręce, bo wiem więcejPublikacja daje możliwość połączenia nauki z zabawą. Zawiera treści informujące o tym, dlaczego trzeba myć ręce, kiedy to robić koniecznie i jak myć ręce właściwie. W zabawny sposób przedstawia wirusy i bakterie, które można kolorować, ucząc się jednocześnie, jak się ich pozbyć z rąk, a dzięki temu nie zachorować na różne choroby.

Dzieci, biorąc do rąk książeczkę, mają możliwość kolorowania obrazków, czytania, nauki wierszyków, które utrwalają wiedzę. To sposób na spędzanie przez dzieci wolnego czasu np. podczas ferii, ale również wspólnej zabawy z rodzicami. Jest to także propozycja pomocy dydaktycznej dla nauczycieli przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych.

Kolorowanka jest też częścią akcji profilaktyki zdrowia „Myję ręce, bo wiem więcej!”, prowadzonej przez Państwową Inspekcją Sanitarną na Warmii i Mazurach, jak też działań edukacyjnych, dotyczących zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

Materiały

Kolorowanka edukacyjna do pobrania
Kolorowanka​_do​_pobrania​_na​_stronę.pdf 2.64MB
Myję ręce, bo wiem więcej - prezentacja
Myję​_ręce,​_bo​_wiem​_więcej​_-​_prezentacja.pdf 3.19MB
Kolorowanka edukacyjna w języku ukraińskim - Myję ręce
Kolorowanka​_03​_062022​_myje​_rece​_ukr.pdf 2.91MB

Kleszczowanka

kleszczowianka„Kleszczowanka”, to najnowsza kolorowanka edukacyjna, którą przekazujemy w ręce dzieci w wieku przedszkolnym. To książeczka z ciekawostkami i łamigłówkami o kleszczach. Przez zabawę uczy jak się chronić przed ich wkłuciem w ciało i chorobami, które przenoszą. Otwierając „Kleszczowankę” można wykazać się kreatywnością - rysować, kolorować, pisać, wykreślać, dodawać swoje obrazki.

Zapraszamy także dorosłych – rodziców, nauczycieli, dziadków, opiekunów do wspólnego spędzania czasu z dziećmi przy „Kleszczowance”. Książeczka może Was wesprzeć w prowadzeniu rozmów na temat sposobów dbania o własne zdrowie.

Ilustracje w książeczce są autorstwa Anety Czarnieckiej, znanej jako Obrazownik, która współtworzyła również teksty. Publikacja powstała przy wsparciu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Higieny i Zdrowia Publicznego w Olsztynie w Olsztynie, a powstała z inicjatywy Oddziału Oświaty i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Materiały

Kleszczowanka – kolorowanka edukacyjna
Kleszczowanka​_pdf.pdf 5.79MB
Kolorowanka edukacyjna w języku urkaińskim - Kleszczowanka
Kleszcze​_kolorowanka​_całość​_ukraiński​_062022.pdf 4.04MB
{"register":{"columns":[]}}