W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolorowanka edukacyjna

Kolorowanka edukacyjna „Myję ręce, bo wiem więcej!” - to najnowsza propozycja Oddziału Oświaty i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie przygotowana przede wszystkim z myślą o dzieciach, ale także o rodzicach i nauczycielach.

kolorowe wirusy i bakrerie narysowane w dziecięcych kształtach na białym tle, w środku chmura z napisem "Myję ręce, bow wiem więcej!" Kolorowanka edykacyjna

Publikacja daje możliwość połączenia nauki z zabawą. Zawiera treści informujące o tym, dlaczego trzeba myć ręce, kiedy to robić koniecznie i jak myć ręce właściwie. W zabawny sposób przedstawia wirusy i bakterie, które można kolorować, ucząc się jednocześnie, jak się ich pozbyć z rąk, a dzięki temu nie zachorować na różne choroby.

Dzieci, biorąc do rąk książeczkę, mają możliwość kolorowania obrazków, czytania, nauki wierszyków, które utrwalają wiedzę. To sposób na spędzanie przez dzieci wolnego czasu np. podczas ferii, ale również wspólnej zabawy z rodzicami. Jest to także propozycja pomocy dydaktycznej dla nauczycieli przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych.

Kolorowanka jest też częścią akcji profilaktyki zdrowia „Myję ręce, bo wiem więcej!”, prowadzonej przez Państwową Inspekcją Sanitarną na Warmii i Mazurach, jak też działań edukacyjnych, dotyczących zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

Materiały

Kolorowanka edukacyjna do pobrania
Kolorowanka​_do​_pobrania​_na​_stronę.pdf 2.64MB
Myję ręce, bo wiem więcej - prezentacja
Myję​_ręce,​_bo​_wiem​_więcej​_-​_prezentacja.pdf 3.19MB
{"register":{"columns":[]}}