W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja Głównego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie

20.07.2021

W Polsce zaszczepiło się wciąż za mało osób, żeby udało się powstrzymać przewidywaną czwartą falę pandemii koronawirusa. Jeśli, według prognoz, na jesień wybuchnie ta kolejna fala, wówczas będzie już za późno na szczepienia! Tylko teraz jest ostatni czas na to, żeby bezpiecznie przygotować się na przetrwanie ewentualnego dużego wzrostu zachorowań na COVID-19, tym bardziej, że pojawiły się już nowe mutacje wirusa SARS-CoV-2. Województwo warmińsko-mazurskie jest na 4-tym miejscu od końca jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień przeciw COVID-19.

grafika przedstawiająca napis - rok 2021, w zerze jest umieszczony czerwony koronawirus a w niego wbita igła ze strzykawką z grafiką szczepionki przeciw Covid-19

„Jak wyprzedzić czwartą falę pandemii?” - pod takim hasłem 21.07.2021 r. o godz. 11:00 przed budynkiem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w  Olsztynie przy ul. Żołnierskiej 16 odbędzie się konferencja prasowa Głównego Inspektora Sanitarnego.

PROGRAM KONFERENCJI:

  1. Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny - „Sytuacja zakażeń w Polsce – warianty alertowe koronawirusa i narastające zagrożenie czwartą falą pandemii”.
  2. Prof. Andrzej Zieliński, Państwowy Zakład Higieny - Narodowy Instytutu Zdrowia Publicznego, Zakład Epidemiologii „Negatywne skutki działań ruchów antyszczepionkowych”.
  3. Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski - „Wykonanie szczepień przeciw COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim. Funkcjonowanie systemu szczepień”.
  4. Janusz Dzisko, Warmińsko-Mazurski Inspektor Sanitarny - „Sytuacja epidemiczna na Warmii i Mazurach. Perspektywy”.

 

Przy okazji konferencji, udostępniamy mieszkańcom dodatkową możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką.

Mobilny Punkt Szczepień przed siedzibą WSSE w Olsztynie przy. Ul. Żołnierskiej 16

uruchamiamy także w środę 21.07.2021 r. od godziny 13:00 do 16:00!

Punkt działa we wtorki i czwartki w godzinach 15:00-18:00