W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kontrole przed wakacjami

07.06.2021

Kontrole wybranych obiektów noclegowych na Warmii i Mazurach tuż przed wakacjami rozpoczęli pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Sprawdzane są głównie podmioty świadczące usługi hotelarskie, w których w latach ubiegłych odbywał się wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Trzy dziewczynki idą tyłem z patykami na wyprawie latem na górskim szlaku.

Szczególna uwaga zwracana jest na:

  1. miejsca noclegowe, co do których w latach ubiegłych prowadzono postępowanie administracyjne (i/lub mandatowe);
  2. miejsca noclegowe, które były przedmiotem skarg, bądź wnioskowano o ich wyłączenie z użytkowania;
  3. obiekty, gdzie w latach ubiegłych odnotowano funkcjonowanie turnusów tzw. dzikich – nie zgłoszonych do Kuratora Oświaty właściwego dla obszaru działania organizatora;
  4. dostępność w miejscach oferujących noclegi środków ograniczających rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

 

Od 2010 roku zniesiono obowiązek uzyskania tzw. kwalifikacji na wypoczynek m.in. od Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którą poprzedzały kontrole sanitarne. Brak wcześniejszej informacji o stanie przygotowania obiektów turystycznych każdego roku wywołuje niepokój rodziców i opiekunów wysyłających swoje dzieci na wakacje. Stąd też istnieje potrzeba podjęcia działań prewencyjnych przed sezonem letnim.  

Ocena stanu przygotowania bazy turystycznej do przyjęcia zorganizowanych grup dzieci i młodzieży na tegoroczny wypoczynek letni potrwa do 11 czerwca.