W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Zdrowia

07.04.2021

„Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata” – to hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, który jest obchodzony 7 kwietnia. Wszyscy jednakowo zasługują na dostęp do usług zdrowotnych, ale nie zapominajmy, że sami również mamy obowiązek zadbać o zdrowie własne i naszych najbliższych.

Grafika WHO z ilustracją masta na dole, z którego wychodzą chmurki z symbolami: szpitala, aktywności fizycznej, hogieny rąk oraz dbania o czystość środowiska naturalnego.

Motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia 2021 związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się na świecie wirusa SARS-CoV-2. Obecnie istotne znaczenie ma sprawne funkcjonowanie służby zdrowia, dostęp do leczenia niezależnie od miejsca zamieszkania, a na szczególne podkreślenie zasługuje rola personelu medycznego w czasie pandemii. 

Uwaga w tym roku zwrócona jest na konsekwencje ekonomiczne oraz społeczne będące efektem panującej pandemii. Zmiany w funkcjonowaniu społecznym w związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi wpływają na samopoczucie, wywołując często niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak też zdrowie psychiczne.

 

Więcej informacji na stronie Światowej Organizacji Zdrowia: https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2021