W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

WSSE w Olsztynie z Godłem Jakości

21.12.2022

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie otrzymała certyfikat potwierdzający przyznanie Godła Jakości Laboratorium Badań Epidemiologiczno-Klinicznych w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”, organizowanym przez Quality Institute.

Godło Jakości "Wysoka jakość w Ochronie Zdrowia"

Certyfikat promuje najlepsze polskie podmioty, instytucje i firmy działające w sektorze ochrony zdrowia i branżach pokrewnych. Przyznawany nam został za wysoką jakość świadczeń, nowoczesny model zarządzania i troskę o kreowanie oraz budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami.

Laboratorium Badań Epidemiologiczno-Klinicznych WSSE w Olsztynie zostało docenione między innymi za to, że:

  • dołączyło do programu naukowo-badawczego i jako trzecie laboratorium w  Polsce rozpoczęło najnowocześniejszą diagnostykę molekularną, badania próbek pobranych od pacjentów w kierunku koronawirusa;
  • zakupiło nowoczesny sprzęt potrzebny do wykonywania wysoko specjalistycznych badań;
  • prowadziło nadzór molekularny nad wariantami SARS-CoV-2 dla czterech województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i podlaskiego, stanowiąc jednocześnie wsparcie merytoryczne w tym zakresie dla pozostałych Laboratoriów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
  • wprowadziło do diagnostyki testy łączone PCR wykrywające w jednej próbce SARS-CoV-2, grypę typu A, B oraz RSV;
  • wprowadziło innowacyjną metodę sekwencjonowania nanoporowego do badań szczepów Salmonella i uczestniczyło we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego PZH-Państwowym Instytutem Badawczym w identyfikacji szczepów pochodzących z ogniska zakażenia wyrobami czekoladowymi konkretnej marki;
  • we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego PZH-Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie i Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie realizuje projekt  pn. „Support to the Member States to establish national systems, local collection points, and digital infrastructure for monitoring Covid 19 and its variants in waste waters – Poland”. Celem projektu jest stworzenie systemu nadzoru ścieków ukierunkowanego na gromadzenie danych o SARS-CoV-2 i jego wariantach.

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}