W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie

 

Dostępność cyfrowa

 

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie (dalej WSSE Rzeszów) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Strona ta jest utrzymywana w serwisie Gov.pl.

 

Data publikacji strony internetowej: 20.12.2016 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 24.03.2023 r.

Status pod względem zgodności z ustawą

 

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  1. Występują elementy strony, po których poruszanie się jedynie klawiaturą jest utrudnione.
  2. Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
  • pochodzą z różnych źródeł,
  • są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
  • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
  • posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
  • opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
  • brak w niektórych przydatkach poprawnych opisów alternatywnych fotografii lub grafik znalezionych w serwisie.

Oświadczenie sporządzono dnia: 05.10.2020 r. - zaktualizowano dnia 24.03.2023 r.

 

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Jesteśmy przekonani, że dostępność jest procesem, nad którym pracujemy każdego dnia.

Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej lub zamieszczonych na niej treści prosimy zgłaszać: Mateusz Radko – adres: e-mail:  mateusz.radko@sanepid.gov.pl  lub dzwoniąc na numer telefonu (17) 852-21-11 wew. 311 – w przypadku niedostępności cyfrowej poszczególnych artykułów lub materiałów do pobrania lub na adres e-mail dostepny.gov@mc.gov.pl lub telefonicznie +48 22 250 01 15. w przypadku problemu
z dostępnością struktury strony.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.  

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony   internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.  Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie,  wskazanie, o  którą stronę  internetową  lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca  zgłasza potrzebę otrzymania informacji, za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien  zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia  wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli  zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest  możliwe,  podmiot publiczny  może  zaproponować alternatywny sposób dostępu  do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej,  aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

Po  wyczerpaniu  wskazanej  wyżej  procedury można także złożyć wniosek do  Rzecznika Praw Obywatelskich .

 

Dostępność architektoniczna i informacyjno-komunikacyjna

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie posiada trzy budynki, w których prowadzi podstawową działalność i obsługuje interesantów.

Budynek przy ul. Wierzbowej 16, Rzeszów (główna siedziba Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie)

Do budynku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej  w Rzeszowie prowadzi jedno wejścia główne od strony ul. Wierzbowej oraz dwa wejścia od strony parkingu wewnętrznego Stacji będące jednocześnie wyjściem ewakuacyjnym - przeciwpożarowym. Przy schodach  wejścia głównego do  budynku znajduje się dźwig dla osób niepełnosprawnych. Na elewacji budynku, przy windzie, zlokalizowany jest  dzwonek wzywający pracownika,  który uruchamia windę oraz pomaga osobie z niepełnosprawnością dostać się do budynku przez drzwi otwierane automatycznie. Schody prowadzące do wejścia jak i drzwi wejściowe główne posiadają oznaczenia  w postaci pasów ostrzegawczych dla osób słabowidzących.  Przed wejściem głównym jak i od drzwi  wewnątrz budynku przeprowadzone są linie naprowadzające, pasy i pola uwagi  do Punktu Informacyjnego, Kancelarii oraz Punktu przyjmowania próbek. Na drzwiach wejściowych Kancelarii  i blacie Punktu Informacyjnego umieszczone są tabliczki informacyjne w alfabecie Braille’a dla osób niewidzących i słabowidzących. Wewnątrz zamontowane zostały również zestawy pętli indukcyjnych wspomagające osoby słabosłyszące. W holu, naprzeciw  drzwi wejściowych, znajduje się tablica z planem tyflograficznym obrazującym rozkład pomieszczeń parteru budynku „Głównego”. Tablica zawiera  formę wizualną, dotykową oraz głosową, z czytelną i kontrastową grafiką oraz opisem w alfabecie Braille’a . Obsługa klientów odbywa się w Punkcie Informacji zlokalizowanym za drzwiami wejściowymi, po prawej stronie oraz Kancelarii znajdującej się za tym punktem, po przeciwnej stronie korytarza. Pracownicy Kancelarii  zajmują się obsługą klienta, przyjmują dokumenty oraz kontaktują się telefonicznie z pracownikiem komórki organizacyjnej, która jest właściwa do załatwienia sprawy. Obie lokalizacje oznakowane są widocznymi świetlnymi  tabliczkami informacyjnymi.

Do obsługi interesantów ze szczególnymi potrzebami  wydzielone są dwa stanowiska o wysokości ok. 70 cm, z przestrzenią zapewniającą wjazd pod blat przodem wózka. Pierwsze znajduje się przy Punkcie przyjmowania próbek, drugie przy Punkcie Informacyjnym. Do obsługi tych osób wydzielona została również sala nr 5, znajdująca się na parterze budynku i wyposażona w przenośny zestaw pętli indukcyjnej. Kondygnacja ta wolna jest od barier poziomych i pionowych. Hol i korytarz, w części parterowej, pozwalają na swobodne poruszanie się osobom na wózku inwalidzkim. W pobliżu pomieszczenia Kancelarii znajduje się toaleta dostosowana do  potrzeb osób niepełnosprawnych.  Przed wejściem głównym do budynku stacji znajduje się parking, na którym wydzielono i oznakowano jedno miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych.  Do budynku można wejść z psem asystującym oraz z psem przewodnikiem. Jednostka zapewnia osobom posiadającym trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się możliwości korzystania z pomocy tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-15:05.

 

Budynek przy ul. Jezierskiego 39, Sanok  (WSSE w Rzeszowie z lokalizacją w Sanoku)

Do budynku prowadzą dwa wejścia od ul. Jezierskiego. Ruch osobowy, łącznie z interesantami, odbywa się przez główne drzwi wejściowe, po schodach, które nie są dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim. Na parterze budynku, po prawej stronie drzwi wejściowych, znajduje się pokój przyjmowania próbek wyposażony w zestaw pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących. Drugie wejście - ewakuacyjne zabezpieczone jest przed wejściem osób nieupoważnionych zamkiem szyfrowym. Wejście to przystosowane jest dla osób ze szczególnymi potrzebami. Klienci zostają wpuszczeni do budynku przez pracownika Sekcji Obsługi, po zasygnalizowaniu takiej potrzeby dzwonkiem przy drzwiach.  Wewnątrz budynku, przy wejściu, znajduje się telefon umożliwiający kontakt z odpowiednim kierownikiem  pracowni, celem  dokonania   uzgodnień. Przemieszczenie się  osoby niepełnosprawnej  do  sekretariatu  WSSE Rzeszów - lokalizacja w  Sanoku  lub „pokoju klienta„  ( I p.)  umożliwia zainstalowany podjazd oraz winda. Kondygnacje budynku są wolne od  barier poziomych i pionowych. W budynku znajduje się  toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.  WSSE Rzeszów –  lokalizacja w Sanoku  posiada wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, usytuowane przed bramą wjazdową od strony ul. Jezierskiego oraz na placu wewnętrznym.  Budynek dostępny jest dla osób korzystających z pomocy psa asystującego oraz psa przewodnika. Jednostka zapewnia osobom posiadającym trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się możliwości korzystania z pomocy tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-15:05.

Osoby  niepełnosprawne mogą korzystać każdorazowo z budynku przy ul. Wierzbowej 16 w Rzeszowie - siedziba główna. Lokalizacja w Sanoku stanowi jedynie część laboratoryjną.

 

Budynek przy ul. 1-go Maja 5, Tarnobrzeg (WSSE w Rzeszowie  z lokalizacją  w Tarnobrzegu) 

Do budynku prowadzi  jedno wejście główne od strony ulicy 1-go Maja, z podjazdem  dla osób z niepełnosprawnością ruchową, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim oraz dzwonkiem do informowania dozorcy o konieczności wyjścia i pomocy. Na parkingu, przed wejściem, wyznaczone zostało miejsce dla osób niepełnosprawnych.  Po wejściu do budynku, na poziomie parteru, znajduje się  Punkt Informacji wyposażony w zestaw pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszącychW Punkcie osoba dyżurująca pomaga w kontakcie petenta z pracownikiem właściwym do załatwienia  jego sprawy. Do obsługi osób niepełnosprawnych  wydzielono pokój nr 4, który wyposażono w przenośny zestaw pętli indukcyjnej. Parter jest wolny od barier poziomych i pionowych.
W budynku znajduje się  toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim. Jednostka zapewnia
osobom posiadającym trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się możliwości korzystania z pomocy tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-15:05.

Osoby  niepełnosprawne mogą korzystać każdorazowo z budynku przy ul. Wierzbowej 16 w Rzeszowie - siedziba główna. Lokalizacja w  Tarnobrzegu stanowi jedynie część laboratoryjną.

 

 

 

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}