Minister Marek Gróbarczyk spotkał się z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich

08.08.2018 minister Marek Gróbarczyk spotkał się z Ambasadorem ZEA

8 sierpnia minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk spotkał się z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce Yousifem Eisą Al-Sabrim.

Spotkanie dotyczyło wymiany wzajemnych doświadczeń, przede wszystkim w obszarze modernizacji portów. Ambasador wyraził także zainteresowanie zainicjowaniem współpracy Portu Gdańsk z portem w Dubaju.

Minister Gróbarczyk podziękował także Ambasadorowi za obecność emirackiego Ministra ds. Rozwoju Infrastruktury Abdullaha Belhaifa Alnuaimiego na Światowych Dniach Morza, które odbyły się w czerwcu w Szczecinie.

Ambasador wyraził nadzieję na to, że Światowa Wystawa EXPO organizowana w 2020 r. w Dubaju będzie znakomitą okazją do przybliżenia Polski mieszkańcom Zatoki Perskiej.

Obaj rozmówcy wyrazili zadowolenie z faktu zakończenia negocjacji „Umowy o transporcie morskim pomiędzy RP i ZEA”. Umożliwi ona nadanie zupełnie nowego wymiaru relacjom polsko-emirackim, jednocześnie usuwając wiele barier z którymi na co dzień borykali się marynarze i armatorzy z obu krajów. Umowa zostanie podpisana w trakcie Polsko-Emirackiego Forum Biznesowego, które odbędzie się w Warszawie 8 listopada 2018 roku.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

spotkanie ministra M. Gróbarczyka z Ambasadorem ZEA 08-08-2018
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 09.08.2018 09:28
Osoba publikująca: Joanna Gajewska
Zmodyfikowano: 09.08.2018 09:28
Osoba modyfikująca: Joanna Gajewska