W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jak zbadać, czy strona www jest dostępna cyfrowo - Lista kontrolna.

03.08.2020

Na drewnianym blacie leży kartka z tytułem checklist pod którym są pola wyboru zaznaczone ptaszkiem. Nad jednym z nich ręka trzymająca czarny flamaster.

Udostępniamy dokument, dzięki któremu możliwa jest ocena zgodności wybranej strony internetowej z wymaganiami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnoych podmiotów publicznych. Dokument ma formę listy kontrolnej, której pytania odnoszą się do kryteriów sukcesu zaleceń WCAG 2.1.

Dokument uwzględnia nadesłane przez specjalistów uwagi po pierwszej publikacji na początku roku 2020. Zachęcamy do nadsyłania kolejnych na adres: dostepnosc.cyfrowa@mc.gov.pl

Zachęcamy do korzystania z poniższej listy kontrolnej. Liczymy na to, że ułatwi ona pracę szczególnie osobom odpowiedzialnym za utrzymanie dostepności.

Materiały

Badanie zgodności z WCAG - lista kontrolna - wersja 1.02
Lista​_kontrolna​_dostępności​_cyfrowej​_stron​_www​_v​_102.docx 0.08MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
03.08.2020 12:39 Adam Pietrasiewicz
Pierwsza publikacja:
04.02.2020 12:09 Adam Pietrasiewicz