W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jak zbadać, czy strona www jest dostępna cyfrowo - Lista kontrolna - wersja BETA.

04.02.2020

Na drewnianym blacie leży kartka z tytułem checklist pod którym są pola wyboru zaznaczone ptaszkiem. Nad jednym z nich ręka trzymająca czarny flamaster.

Udostępniamy poniżej wstępną wersję dokumentu, dzięki któremu możliwa jest ocena zgodności wybranej strony internetowej z wymaganiami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnoych podmiotów publicznych. Dokument ma formę listy kontrolnej, której pytania odnoszą się do kryteriów sukcesu zaleceń WCAG 2.1.

Jest to dokument roboczy. Udostępniamy go z prośbą o przesyłanie na adres: dostepnosc.cyfrowa@mc.gov.pl wszelkich uwag i ewentualnych głosów krytycznych. Zachęcamy do zapoznania się, skorzystania i skrytykowania.

Docelowo ten dokument będzie zalecany przez Ministerstwo Cyfryzacji podmiotom publicznym jako metoda sprawdzania dostepności cyfrowej.

Materiały

Lista kontrolna do badania zgodności stron internetowych v. beta 0.2
Lista​_kontrolna.docx 0.08MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
25.02.2020 12:25 Adam Pietrasiewicz
Pierwsza publikacja:
04.02.2020 12:09 Adam Pietrasiewicz