W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenie - Podstawy tworzenia dostępnych cyfrowo treści na strony internetowe

Dowiedz się jak publikować treści, aby mógł z nich korzystać każdy, w tym osoby z niepełnosprawnościami. Naucz się dbać o dostępność cyfrową treści stron internetowych.

Dla kogo to szkolenie?

Szkolenie dedykowane jest dla osób zajmujących się w podmiotach publicznych tworzeniem i publikowaniem treści na stronach internetowych.

Dla pełnego zrozumienia omawianych tematów przydatna jest wiedza o zasadach publikowania treści za pomocą edytorów CMS.

Forma szkolenia

Szkolenie ma formę 3-godzinnego wykładu z możliwością zadawania pytań przez uczestników. 

O czym mówimy na szkoleniu?

  1. Wprowadzenie do idei dostępności - koncepcja i definicje
  2. Kto i jak korzysta z dostępności cyfrowej? - prezentacja grup użytkowników z niepełnosprawnościami, dla których dostępność cyfrowa jest niezbędna dla korzystania ze stron internetowych; prezentacja technologii asystujących wykorzystywanych przez tych użytkowników, 
  3. Wytyczne Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) - ogólne omówienie wytycznych pod kątem dostępności cyfrowej treści, 
  4. Najważniejsze aspekty dostępności treści - omówienie poszczególnych rodzajów publikowanych treści (m.in. teksty, grafiki, multimedia, galerie zdjęć, dokumenty) i niezbędnych działań, dla zapewnienia ich dostępności cyfrowej, wskazanie dobrych praktyk.

Materiały

Podstawy tworzenia dostępnych cyfrowo treści na strony www
Podstawy​_tworzenia​_dostępnych​_cyfrowo​_treści​_na​_strony​_www.pptx 4.24MB
{"register":{"columns":[]}}