W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenie — Podstawy tworzenia dostępnych cyfrowo treści na strony internetowe

Dowiedz się, jak publikować treści, aby mógł z nich korzystać każdy, w tym osoby z niepełnosprawnościami. Naucz się dbać o dostępność cyfrową treści stron internetowych.

Dla kogo to szkolenie?

Szkolenie przygotowaliśmy dla osób, które tworzą i publikują różne treści na stronach internetowych.

Aby zrozumieć temat, który omawiamy na szkoleniu, przydatna jest wiedza o zasadach publikowania treści za pomocą edytorów CMS.

Forma szkolenia

Szkolenie ma formę 3-godzinnego wykładu z możliwością zadawania pytań przez uczestników. 

O czym mówimy na szkoleniu?

  1. Wprowadzenie do idei dostępności — koncepcja i definicje;
  2. Kto i jak korzysta z dostępności cyfrowej? — prezentacja grup użytkowników z niepełnosprawnościami, dla których dostępność cyfrowa jest niezbędna do korzystania ze stron internetowych; 
  3. Wytyczne Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) — ogólne omówienie wytycznych pod kątem dostępności cyfrowej treści; 
  4. Najważniejsze aspekty dostępności treści — omówienie poszczególnych rodzajów publikowanych treści (m.in. teksty, grafiki, multimedia, galerie zdjęć, dokumenty) i niezbędnych działań, dla zapewnienia ich dostępności cyfrowej, wskazanie dobrych praktyk.

Materiały

Podstawy tworzenia dostępnych cyfrowo treści na stronach www
Tworzenie​_dostępnych​_cyfrowo​_treści​_na​_strony​_www​_1.pptx 6.81MB
{"register":{"columns":[]}}