W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenie - Samodzielne wykrywanie błędów dostępności cyfrowej w aplikacjach mobilnych

Dowiedz się na czym polega badanie dostępności cyfrowej aplikacji mobilnej i poznaj najpopularniejsze metody badawcze. Naucz się wykrywać błędy w dostępności cyfrowej Twojej aplikacji mobilnej..

Dla kogo to szkolenie?

Szkolenie dedykowane jest dla osób odpowiedzialnych za analizę i utrzymywanie dostępności w podmiocie lub organizacji np. dla koordynatorów dostępności. 

Dla pełnego zrozumienia omawianych tematów nie jest niezbędna specjalistyczna lub techniczna wiedza dotycząca tworzenia aplikacji mobilnych.

Forma szkolenia

Szkolenie ma formę 3-godzinnego wykładu z możliwością zadawania pytań przez uczestników. 

O czym mówimy na szkoleniu?

  1. Definiowanie dostępności cyfrowej - omówienie różnych podejść do dostępności cyfrowej, mających wpływ na późniejszy przebieg badań;
  2. Wybór metody badawczej - prezentacja 4 najpopularniejszych metod badań: badań eksperckich, testów z użytkownikami, prostych testów i metod mieszanych. Omówienie plusów i minusów każdej z tych metod;
  3. Ustalanie próby badawczej - określanie ekranów i elementów aplikacji niezbędnych i ważnych do uwzględnienia w każdym badaniu, 
  4. Narzędzie niezbędne do wykonania prostych testów - omówienie narzędzi i sposobów korzystania z nich,
  5. 20 testów do samodzielnego wykonanie - prezentacja 20 testów, pozwalających każdemu zidentyfikować kilkadziesiąt najczęstszych błędów w dostępności cyfrowej aplikacji mobilnych.

Materiały

Samodzielne wykrywanie błędów dostępności cyfrowej w aplikacjach mobilnych
Samodzielne​_wykrywanie​_błędów​_dostępności​_cyfrowej​_w​_aplikacjach​_mobilnych.pptx 3.94MB
{"register":{"columns":[]}}