W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenie - Podstawy tworzenia stron internetowych dostępnych cyfrowo

Poznaj techniczne aspekty dostępności cyfrowej. Naucz się wdrażać i dbać o dostępność cyfrową stron internetowych podmiotów publicznych.

Dla kogo to szkolenie?

Szkolenie dedykowane jest dla osób zajmujących się w podmiotach publicznych technicznym aspektem stron internetowych.

Dla pełnego zrozumienia części omawianych tematów potrzebna jest wiedza o budowie stron internetowych ( język HTML, CSS).

Forma szkolenia

Szkolenie ma formę 5-godzinnego wykładu z możliwością zadawania pytań przez uczestników. 

O czym mówimy na szkoleniu?

  1. Czym jest dostępność cyfrowa? - koncepcja i definicje
  2. Kto i jak korzysta z dostępności cyfrowej? - prezentacja grup użytkowników z niepełnosprawnościami, dla których dostępność cyfrowa jest niezbędna dla korzystania ze stron internetowych; prezentacja technologii asystujących wykorzystywanych przez tych użytkowników, 
  3. Wytyczne Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) - omówienie celu, zakresu i budowy wytycznych, 
  4. Prawne wymagania dostępności cyfrowej dla podmiotów publicznych - prezentacja obowiązujących przepisów prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. 
  5. Wymogi dostępności cyfrowej na podstawie Listy Kontrolnej GovTech - omówienie wymagań dostępności w oparciu o narzędzie do samodzielnego badania dostępności cyfrowej stron www - Listę Kontrolną GovTech.

Materiały

Podstawy tworzenia dostępnych cyfrowo stron internetowych
Podstawy​_tworzenia stron​_internetowych dostępnych​_cyfrowo.pptx 1.44MB
{"register":{"columns":[]}}