W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Nowych Technologii w Edukacji – zapraszamy do udziału

03.03.2020

W piątek, 20 marca br. po raz trzeci odbędzie się Dzień Nowych Technologii w Edukacji (DNTE). To inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią. Zapraszamy do udziału szkoły, przedszkola i placówki edukacyjne! Na zgłoszenia czekamy do 16 marca br.

grafika na Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Weź udział w DNTE i zgłoś swoją inicjatywę

Zachęcamy do zorganizowania Dnia Nowych Technologii w Edukacji w swojej szkole, placówce oświatowej czy przedszkolu. Mogą to być zajęcia, warsztaty, prezentacje multimedialne, gry, zabawy, projekcje filmów, spotkania z ciekawymi osobami, a także pokazowe lekcje dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy do zgłaszania zaplanowanych inicjatyw w ramach DNTE do 16 marca br. przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja.

 

Konkurs na najlepsze wydarzenia

Wszystkich tych, którzy zarejestrują swoje aktywności przez formularz zgłoszeniowy w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze wydarzenie. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 17 kwietnia br.

 Warunkami uczestnictwa w konkursie są:

    1. zgłoszenie przez szkołę/placówkę oświatową wydarzenia DNTE,
    2. zorganizowanie 20 marca br. aktywności w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji,
    3. przygotowanie relacji z wydarzenia DNTE za pomocą edytora dostępnego na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej www.epodreczniki.pl.

 

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w regulaminie wydarzenia. Podmioty zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu prosimy o przesyłanie zgłoszeń za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

 

Inauguracja III edycji DNTE

Ogólnopolska inauguracja III edycji Dnia Nowych Technologii w Edukacji odbędzie się 20 marca br. w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu. W wydarzeniu weźmie udział Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, w tym specjalne pokazy wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji.

DNTE jest objęty patronatem European Schoolnet. To sieć europejskich ministerstw edukacji z siedzibą w Brukseli. Jako organizacja non-profit stara się wprowadzać innowacje w nauczaniu i uczeniu się dla kluczowych interesariuszy: ministerstw edukacji, szkół, nauczycieli, badaczy i partnerów branżowych.

 

Materiały

Regulamin DNTE
Regulamin​_DNTE.docx 0.03MB