W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Listy Ministra Edukacji i Nauki do dyrektorów szkół i nauczycieli oraz samorządowców w sprawie rządowego wsparcia 500 zł na naukę zdalną

20.11.2020

Dziś, 20 listopada Minister Edukacji i Nauki skierował listy do dyrektorów szkół i nauczycieli oraz samorządowców w sprawie rządowego wsparcia 500 zł na naukę zdalną. Przedstawił w nich najważniejsze informacje o programie i sposobie uzyskania dofinansowania. Nauczycieli i dyrektorów minister zachęcił do składania wniosków o refundację wydatków, natomiast samorządowców poprosił o współpracę i sprawną dystrybucję środków.

Zdjęcie pióra na kartce papieru. Obok tekst: "Listy Ministra Edukacji i Nauki do dyrektorów szkół i nauczycieli oraz samorządowców w sprawie rządowego wsparcia 500 zł na naukę zdalną".

List Ministra Edukacji i Nauki do dyrektorów szkół i nauczycieli

– Zachęcam do skorzystania z dodatkowego wsparcia finansowego, jakie rząd przygotował dla kadry pedagogicznej w związku z ograniczeniem zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach – napisał Minister Edukacji i Nauki w liście do dyrektorów szkół i nauczycieli.

Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że procedura przyznawania środków została maksymalnie uproszczona, aby nauczyciele jak najszybciej mogli uzyskać odpowiednie wsparcie. Zaznaczył, że refundacja obejmie sprzęt zakupiony między 1 września a 7 grudnia 2020 r., a odpowiedni wniosek będzie kierowany do dyrektora szkoły.

Minister Edukacji i Nauki podziękował jednocześnie nauczycielom za zaangażowanie wkładane w kształcenie na odległość.

– Przyjmijcie Państwo wyrazy uznania za wsparcie okazywane uczniom i ich rodzicom, za motywowanie młodych ludzi do systematycznej nauki – napisał minister.

List Ministra Edukacji i Nauki do samorządowców

W liście skierowanym do samorządowców z całego kraju minister Przemysław Czarnek przedstawił najważniejsze informacje dotyczące rządowego wsparcia. Zaapelował również o współpracę i sprawną dystrybucję środków.

– Wszystkim nam zależy, aby dodatkowe pieniądze jak najszybciej trafiły do nauczycieli, dlatego proszę o współpracę i sprawną dystrybucję środków – zaznaczył minister. – Jestem przekonany, że wsparcie to pomoże w sposób jeszcze bardziej efektywny realizować kształcenie na odległość – dodał szef resortów edukacji i nauki.

Rządowe wsparcie 500 zł dla nauczycieli

500 zł na dofinansowanie sprzętu do kształcenia na odległość to odpowiedź na oczekiwania kadry pedagogicznej. Dzięki wsparciu nauczyciele będą mogli uzyskać refundację wydatków związanych z nauką zdalną na zakup takich akcesoriów jak m.in. kamery internetowej, mikrofonu, urządzenia wielofunkcyjnego, zestawu słuchawkowego, tabletu graficznego czy mobilnego internetu.

Szczegóły dotyczące wsparcia znajdują się na stronie.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Materiały

List Ministra Edukacji i Nauki do samorządowców
List​_Ministra​_Edukacji​_i​_Nauki​_do​_samorządowców.docx 0.08MB
List Ministra Edukacji i Nauki do dyrektorów szkół i nauczycieli
List​_Ministra​_Edukacji​_i​_Nauki​_do​_dyrektorów​_szkół​_i​_nauczycieli.docx 0.08MB