W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uczelnie wyższe testują prototyp EZD RP

27.04.2021

Przedstawiciele szkół wyższych to nowa grupa przyszłych użytkowników, która przystąpiła do testów prototypu Systemu EZD RP. W projekt zaangażowało się aż 9 uczelni o bardzo zróżnicowanych profilach, potrzebach i doświadczeniach w zakresie prowadzenia dokumentacji.

Ikona testów systemu EZD RP

Wśród nowych testerów są zarówno uczelnie, które wdrożyły system elektronicznego zarządzania dokumentacją jako podstawowy sposób dokumentowania przebiegu załatwiania spraw i czynności kancelaryjnych, ale również uczelnie, które rozpoczynają proces wdrażania lub system elektronicznego zarządzania dokumentacją jest dla nich systemem wspierającym. Łączy je fakt, że dużą część przetwarzanej przez nie korespondencji stanowią dokumenty natywnie elektroniczne – studenci nie wyobrażają już sobie innego sposobu komunikacji. Warto jednak zaznaczyć, że szkoły korzystają z różnych narzędzi komunikacji z użytkownikami oraz przede wszystkim mają zupełnie inne potrzeby w zakresie integracji z systemami zewnętrznymi.

Podczas testów nacisk będzie położony na możliwość integracji ze specyficznymi  dla różnych typów uczelni rejestrami i narzędziami, tak by system był równie funkcjonalny dla politechniki, jak i uniwersytetu medycznego czy szkoły o profilu humanistycznym. Niezwykle istotne jest zaimplementowanie systemu na tych uczelniach, które będą kształciły przyszłych archiwistów i urzędników, gdyż znajomość systemów klasy EZD i zasady elektronicznego zarządzania  dokumentacją powinna być umiejętnością, którą można nabyć na studiach.

Szkoły wyższe, które biorą udział w testach to:

  1. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  2. Uniwersytet Opolski
  3. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  4. Politechnika Łódzka
  5. Politechnika Warszawska
  6. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  7. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  8. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  9. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

 

Koordynatorką testów tej grupy została Małgorzata Hyc ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

logo