W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Anna Moskwa spotkała się z Ambasadorem Wietnamu

10.02.2020

10 lutego Podsekretarz Stanu w MGMiŻŚ Anna Moskwa podjęła Ambasadora Socjalistycznej Republiki Wietnamu w RP Pana Vu Dang Dzunga. Minister podziękowała Ambasadorowi Wietnamu za poparcie udzielone Polsce przez to państwo w wyborach do Rady Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), które odbyły się w listopadzie ub.r. i zadeklarowała gotowość do współpracy na forum Organizacji.

po lewej Ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu w RP Pana Vu Dang Dzung po prawej Wiceminister Anna Moskwa

Odnotowane zostało znaczenie polsko-wietnamskiej wymiany handlowej w zakresie rybołówstwa. Poruszono również kwestię współpracy obu państw w sektorze stoczniowym. Omówione zostały potencjalne obszary kooperacji w ramach tego sektora i możliwe korzyści wynikające z intensyfikacji relacji polsko-wietnamskich na tym polu.

Ambasador Vu Dang Dzung podkreślił, że przypadająca w tym roku 70. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Wietnamem stanowi znakomitą okazję do pogłębienia wzajemnej współpracy w zakresie gospodarki morskiej.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ