W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Gróbarczyk na "Oceans Meeting" w Lizbonie

17.05.2019

W dniach 16-17 maja 2019 roku minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk wziął udział w "Oceans Meeting" w Lizbonie. To jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń gromadzących ministrów ds. morskich i rybołówstwa z całego świata. Temat przewodnim w tym roku brzmiał: ocean governance.

Na fotelach na scenie siedzą ministrowie ds. morskich i rybołówstwa z różnych krajów, na górze zdjęcia widać ministra Marka Gróbarczyka na billboardzie.

Minister Marek Gróbarczyk spotkał się z szefową Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA) Mają Markovčić Kostelac. Rozmowa była okazją do omówienia zaangażowania Polski w ramach EMSA oraz planu prac i celów EMSA w bieżącym roku. Ponadto, polski minister wraz z portugalską minister ds. morskich Aną Paulą Vitorino, podpisali Memorandum of Understanding (MoU) dotyczące współpracy między oboma krajami w zakresie gospodarki morskiej, w tym rozwoju LNG.

Wystąpienie ministra Gróbarczyka w trakcie sesji miało na celu promocję polskiej edukacji morskiej oraz kandydatury naszego kraju do Rady Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
21.05.2019 11:27 Andrzej Haber
Pierwsza publikacja:
21.05.2019 11:27 Andrzej Haber