Minister Gróbarczyk na "Oceans Meeting" w Lizbonie

Na fotelach na scenie siedzą ministrowie ds. morskich i rybołówstwa z różnych krajów, na górze zdjęcia widać ministra Marka Gróbarczyka na billboardzie.

W dniach 16-17 maja 2019 roku minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk wziął udział w "Oceans Meeting" w Lizbonie. To jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń gromadzących ministrów ds. morskich i rybołówstwa z całego świata. Temat przewodnim w tym roku brzmiał: ocean governance.

Minister Marek Gróbarczyk spotkał się z szefową Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA) Mają Markovčić Kostelac. Rozmowa była okazją do omówienia zaangażowania Polski w ramach EMSA oraz planu prac i celów EMSA w bieżącym roku. Ponadto, polski minister wraz z portugalską minister ds. morskich Aną Paulą Vitorino, podpisali Memorandum of Understanding (MoU) dotyczące współpracy między oboma krajami w zakresie gospodarki morskiej, w tym rozwoju LNG.

Wystąpienie ministra Gróbarczyka w trakcie sesji miało na celu promocję polskiej edukacji morskiej oraz kandydatury naszego kraju do Rady Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 21.05.2019 11:27
Osoba publikująca: Andrzej Haber
Zmodyfikowano: 21.05.2019 11:27
Osoba modyfikująca: Andrzej Haber