W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Gróbarczyk spotkał się z przedstawicielami Hutniczej Izby Przemysłowo - Handlowej

05.06.2019

5 czerwca 2019 r. w siedzibie MGMiŻŚ Minister Marek Gróbarczyk spotkał się z przedstawicielami Hutniczej Izby Przemysłowo – Handlowej. Celem spotkania było omówienie sytuacji w obszarach potencjalnej współpracy branży hutniczej i sektorów wchodzących w zakres kompetencji MGMiŻŚ.

Przy stole siedzą uczestnicy spotkania, przemawia minister Marek Gróbarczyk.

Przede wszystkim zwrócono uwagę na żeglugę śródlądową oraz przemysł stoczniowy. Przedstawiciele HIPH omówili potencjał branży hutniczej w Polsce, aktualną sytuację na rynku globalnym, europejskim i krajowym, a także zasygnalizowali przyszłe kierunki rozwoju branży.

W odniesieniu do relacji między branżą hutniczą, a  gospodarką morską i żeglugą śródlądową poruszono kwestie zastosowania produktów przemysłu hutniczego w realizacji inwestycji śródlądowych dróg wodnych. Omówiono również kwestie transportowe w kontekście przyszłego wykorzystania żeglugi śródlądowej.

Podczas spotkania zaprezentowano działania podejmowane w odniesieniu do Wisły i Odry. Ponadto krótko omówiono zagadnienia dotyczące aktywizacji przemysłu stoczniowego, wcześniej przekazane przedstawicielom pracowników i pracodawców branży hutniczej podczas spotkania właściwego dla niej zespołu trójstronnego.

 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
05.06.2019 16:10 Andrzej Haber
Pierwsza publikacja:
05.06.2019 16:10 Andrzej Haber