W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Witkowski na konferencji w Brukseli

05.02.2020

Podsekretarz stanu w MGMiŻŚ Grzegorz Witkowski wziął udział w międzynarodowej konferencji pt. „Maritime security and the blue economy. Freedom of navigation and the future of maritime trade”. Konferencja miała miejsce w Brukseli 5 lutego 2020 r. i została zorganizowana pod auspicjami europoseł Anny Fotygi.

Na zdjęciu uczestnicy konferencji. Na środku podsekretarz stanu w MGMiŻŚ Grzegorz Witkowski oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk, prezes zarządu Polskich Linii Oceanicznych.

– Polska nie ustaje w staraniach, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo na Bałtyku – zaznaczył minister Witkowski, dodając, że chodzi przede wszystkim o szlaki żeglugowe i o bezpieczne transporty gazu do gazoportu. – Ale pamiętajmy też w tym kontekście o przekopie Mierzei Wiślanej, który będzie dla wschodniej flanki Unii Europejskiej i NATO jednym z kluczowych w przyszłości akwenów – dodał.

Powodem do zorganizowania konferencji jest rosnąca troska społeczności międzynarodowej o sytuację bezpieczeństwa na morzach i oceanach w wielu częściach świata.

Zdjęcia (1)