Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej konsoliduje polski przemysł stoczniowy

Podpisanie

Stocznia Remontowa Gryfia oraz Stocznia Szczecińska (SPP) trafią pod nadzór Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W piątek w Szczecinie został podpisany w tej sprawie list intencyjny przez Mars Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz Fundusz Rozwoju Spółek SA. W ten sposób obie szczecińskie stocznie trafią z jednostek podległych Ministerstwu Obrony Narodowej do jednostek należących do struktur Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

– Dzisiaj gospodarka morska jest już kompletna – powiedział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podczas uroczystości podpisania listu. – W ramach tego procesu przemysł stoczniowy, który znajduje się obecnie w Ministerstwie Obrony Narodowej trafi pod naszą jurysdykcję – powiedział minister Gróbarczyk.

List intencyjny został podpisany przez Pawła Kolczyńskiego, prezesa FRS SA oraz  Leszka Milczarka, p.o. prezesa Mars FiZ przy okazji inauguracji 6. edycji Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie. Zgodnie z założeniami listu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie podpisana umowa, a przekazanie majątku ma się zakończyć do końca roku.

Podpisanie 2
Podpisanie 3
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 15.06.2018 16:47
Osoba publikująca: Alicja Sagan
Zmodyfikowano: 15.06.2018 16:46
Osoba modyfikująca: Alicja Sagan