Na spotkaniu z udziałem ministra Gróbarczyka o polsko-chińskiej współpracy w temacie rybołówstwa

Uczestnicy spotkania przy stole. Przemawia min. M. Gróbarczyk

7 marca 2019 r. Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkał się z przedstawicielami Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej, przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Przetwórców Ryb oraz z osobami reprezentującymi Polsko-Chińską Główną Izbę Gospodarczą.

Spotkanie było poświęcone sytuacji na rynku ryb w Polsce w kontekście współpracy handlowej z Chinami, a w szczególności promocji produktów podczas targów międzynarodowych odbywających się na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, możliwości pozyskiwania surowca rybnego z Chin do przetwórstwa rybnego w Polsce, jak również obecności na rynku chińskim produktów rybołówstwa i akwakultury oferowanych przez polskich przedsiębiorców.

Spotkanie jest efektem listopadowej wizyty ministra Marka Gróbarczyka w Chinach.

W najbliższym czasie ma zostać sprecyzowany plan współpracy przedstawicieli Polski i Chin w podjętym temacie. Obecnie Chiny są jednym z głównych dostawców surowca rybnego dla polskiego przetwórstwa, który charakteryzuje się ogromnym potencjałem. W 2018 roku import produktów rybołówstwa i akwakultury z Chin wyniósł 45,7 tys. ton o wartości 102,25 mln EUR. Główne gatunki to: mintaj, tilapia, łosoś pacyficzny, płastugi i makrele.

Spotkanie z udziałem ministra Gróbarczyka o polsko-chińskiej współpracy w temacie rybołówstwa
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 08.03.2019 11:43
Osoba publikująca: Joanna Gajewska
Zmodyfikowano: 08.03.2019 11:43
Osoba modyfikująca: Joanna Gajewska