Papież Franciszek pobłogosławił Rejs Niepodległości

Papież Franciszek pobłogosławił  Rejs Niepodległości

W środę 20 czerwca papież Franciszek spotkał się w Watykanie z uczestnikami Rejsu Niepodległości oraz ministrem Markiem Gróbarczykiem. Ojciec Święty pobłogosławił Rejs, którego celem jest promowanie Polski za granicą oraz uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży 2019 w Panamie.

Grupa młodych uczestników Rejsu Niepodległości wraz z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej uczestniczyła w audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Papież Franciszek pozdrowił wszystkich uczestników biorących udział w Rejsie Niepodległości oraz spotkał się z delegacją, która przybyła do Watykanu. Ojciec Święty otrzymał w prezencie replikę Daru Młodzieży.

– Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów z Polski, a szczególnie przedstawicieli młodych, którzy na statku Dar Młodzieży opływają świat, aby dotrzeć na Światowe Dni Młodzieży w styczniu przyszłego roku w Panamie – mówił papież podczas audiencji.

– To historyczne wydarzenie. Cieszę się, że wielu młodych Polaków płynie na Darze Młodzieży, by upamiętnić na świecie setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś Ojciec Święty pobłogosławił Rejs Niepodległości i wszystkich jego uczestników, co szczególnie nas cieszy – mówił minister Marek Gróbarczyk.

W Rejsie Niepodległości udział weźmie 1000 osób. Około 600 z nich to studenci i uczniowie szkół morskich, natomiast 400 to laureaci ogólnopolskiego konkursu. Dar Młodzieży opłynie kulę ziemską docierając do 22 portów, gdzie będzie promował 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z głównych przystanków Rejsu Niepodległości są Światowe Dni Młodzieży w Panamie, w których udział weźmie Ojciec Święty Franciszek.

Rejs Niepodległości współorganizują Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

Papież Franciszek pobłogosławił Rejs Niepodległości
Papież Franciszek pobłogosławił Rejs Niepodległości
MInister Marek Gróbarczyk wita się z Papieżem Franciszkiem w trakcie audiencji generalnej
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 21.06.2018 13:07
Osoba publikująca: Joanna Gajewska
Zmodyfikowano: 21.06.2018 13:07
Osoba modyfikująca: Joanna Gajewska