W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podpisanie umów na dofinasowanie inwestycji na ponad 720 mln zł

20.12.2019

20 grudnia 2019 roku w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie przez CUPT sześciu umów o dofinansowanie z czterema beneficjentami - PKP PLK S.A., Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Gminą Miasto Świnoujście i Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

Grzegorz Witkowski podpisanie umów w CUPT

Środki unijne w wysokości ponad 720 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostaną przeznaczone na modernizację kolei oraz rozwój żeglugi morskiej i śródlądowej w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko - pomorskim, łódzkim i lubuskim.

 

Wśród dofinansowanych projektów znalazły się m.in.:

 

  1. Odbudowa zabudowy regulacyjnej rzeki Odry - przystosowanie do III klasy drogi wodnej, na odcinku od miejscowości Ścinawa do ujścia Nysy Łużyckiej
  2. Poprawa dostępu do Portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego
  3. Poprawa dostępu do Portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego
  4. Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu
  5. Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu

 

Obecny na uroczystości podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Grzegorz Witkowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że to ważny krok w rozwoju portu Szczein-Świnoujście oraz odbudowy żeglugi śródlądowej.