W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie wiceminister Anny Moskwy z delegacją z Niemiec

11.09.2020

11 września 2020 roku odbyło się spotkanie pomiędzy wiceminister Anną Moskwą a Jochenem Flasbarthem, sekretarzem stanu w Federalnym Ministerstwie Środowiska RFN oraz Axelem Vogelem, Ministrem Środowiska Landu Brandenburgia.

Spotkanie wiceminister Anny Moskwy z delegacją z Niemiec

W trakcie spotkania przedstawiono informację o głównych priorytetach Polski w kwestii racjonalnego zarządzania wodą oraz podkreślono wagę uwzględnienia kwestii gospodarowania wodą w ramach niemieckiej prezydencji w UE.

Stronę niemiecką poinformowano także, że Polska stworzyła notę non-paper w zakresie przeciwdziałania suszy oraz niedoborom wody i planuje ją przedstawić podczas październikowej Rady ENVI. Wyrażono też nadzieję na poparcie inicjatywy przez stronę niemiecką.

Uznano, że kwestia przyszłej modernizacji i regulacji koryta Odry, będzie miała niebagatelny wpływ na kwestie retencji i przeciwdziałania suszy po obu stronach granicy. W planowanych działaniach, w tym związanych z ochroną przeciwpowodziową i przywróceniem żeglowności, planowana jest w pierwszej kolejności odbudowa zabudowy regulacyjnej.

Wyrażono także nadzieję na owocną współpracę w ramach polityki unijnej, bilateralnej i lokalnej oraz planowane powołanie eksperckiej grupy roboczej ds. przeciwdziałania suszy.