Światowe Dni Morza 2018 – program oraz wydarzenia towarzyszące

SDM0432

Światowe Dni Morza 2018 ­– Przesłanie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Pana Marka Gróbarczyka

Światowe Dni Morza to najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych. Jestem zaszczycony, że decyzją IMO tegoroczne obchody wydarzenia odbędą się w Polsce, w Szczecinie. Jest to tym większe wyróżnienie, gdyż po raz pierwszy w historii Światowe Dni Morza zostaną zorganizowane w regionie Morza Bałtyckiego oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polska jest krajem członkowskim IMO od 1960 roku, stale zaangażowanym na rzecz wypełnienia misji Organizacji – współpracy na rzecz bezpiecznej, przyjaznej środowisku, efektywnej i zrównoważonej żeglugi. Ostatnie lata przyniosły rozkwit polskiej gospodarki morskiej. Regularnie notujemy nowe rekordy przeładunków w portach morskich, modernizowany jest przemysł stoczniowy, realizujemy kluczowe inwestycje dla transportu rzecznego, a akademie morskie w Gdyni i Szczecinie uznawane są za jedne z najlepszych na świecie pod względem jakości kształcenia.

Jestem przekonany, że Światowe Dni Morza w Szczecinie będą doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału polskiej gospodarki morskiej oraz całego regionu Morza Bałtyckiego i Europy Środkowo-Wschodniej. Strategiczne położenie geograficzne predestynuje Polskę do odgrywania istotnej roli w rozwoju międzynarodowego transportu morskiego, w tym nowych szlaków intermodalnych.

Wierzę, że  Światowe Dni Morza 2018 w Szczecinie przyniosą nowe rozwiązania na rzecz „lepszej żeglugi dla lepszej przyszłości”.

Do zobaczenia w Polsce Morskiej!


program.pdf Pobierz plik: pdf program.pdf

Rozmiar : 0.5MB

Festyn_Światowe_Dni_Morza.pdf Pobierz plik: pdf Festyn_Światowe_Dni_Morza.pdf

Rozmiar : 0.27MB

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 15.06.2018 16:23
Osoba publikująca: Alicja Sagan
Zmodyfikowano: 15.06.2018 16:23
Osoba modyfikująca: Alicja Sagan