W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta ministra ds. wody i kanalizacji Senegalu w MGMiŻŚ

30.09.2019

Minister Marek Gróbarczyk spotkał się w poniedziałek w siedzibie MGMiŻŚ z ministrem wody i kanalizacji Senegalu Serigne Mbaye Thiamem.

Spotkanie Ministra Marka Gróbarczyka z ministrem wody i kanalizacji Senegalu Serigne Mbaye Thiamem

Delegacja senegalska przyjechała do Polski w ramach projektu OECD na zaproszenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Stronę polską reprezentowali również Anna Moskwa podsekretarz stanu w MGMiŻŚ, Michał Wójcik, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz Małgorzata Bogucka-Szymalska, Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej.

W rozmowie skupiono się głównie na zintegrowanych systemach zarządzania zasobami wodnymi oraz metodach oczyszczania i uzdatniania wody. Strona senegalska zwróciła szczególną uwagę na rozwiązania infrastrukturalne oraz systemowe w ramach dostarczania wody w ich kraju, zaś polska podzieliła się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami w ramach wdrażania dyrektyw unijnych oraz ujednolicania całościowego systemu zarządzania zasobami wodnymi, czego dowodem jest powstanie Państwowego Gospodarstwa „Wody Polskie”.

Jednym z tematów było też World Water Forum w Dakarze, którego organizacja planowana jest na 22-27 marca 2021 r.