Wzmacniamy współpracę z Litwą

Uroczystość podpisania Memorandum of Understanding w Wilnie

Minister Marek Gróbarczyk bierze udział w oficjalnej delegacji Premiera Mateusza Morawieckiego w Wilnie. W jej ramach uczestniczy w spotkaniu dwustronnym pomiędzy premierami obu krajów oraz w ceremonii podpisania Memorandum of Understanding o współpracy pomiędzy zarządami portów Szczecin-Świnoujście i Kłajpeda. Dokument dotyczy uruchomienia połączenia promowego Świnoujście-Kłajpeda.

Nawiązanie współpracy pomiędzy portami jest również tematem rozmów podczas spotkania Ministra Gróbarczyka z Ministrem Transportu i Komunikacji Litwy, Panem Rokasem Masiulisem. Ministrowie będą również rozmawiać o współpracy w ramach formatu współpracy Europa Środkowo-Wschodnia i Chiny („16+1”). Liczymy na zaangażowanie strony litewskiej w działania Sekretariatu Koordynującego ds. Morskich 16+1.

Minister Gróbarczyk zaprosi również Pana Rokasa Masiulisa do udziału w Światowych Dniach Morza, które odbędą się w Szczecinie w dniach 13-15 czerwca br. Jest to najważniejsze wydarzenie w obszarze morskim Narodów Zjednoczonych w tym roku, które odbędzie się pod hasłem „IMO 70 – nasze dziedzictwo, lepsza żegluga dla lepszej przyszłości”.

Premier Polski Mateusz Morawiecki, premier Litwy Saulius Skvernelis, prezes portu Szczecin-Świnoujście Dariusz Słaboszewski, dyrektor portu w Kłajpedzie Arvydas Vaitkus
Minister Marek Gróbarczyk, prezes zarządu Portu Szczecin-Świnoujście Dariusz Słaboszewski i dyrektor portu w Kłajpedzie Arvydas Vaitkus
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 13.03.2018 13:48
Osoba publikująca: Michał Kania
Zmodyfikowano: 13.03.2018 13:48
Osoba modyfikująca: Michał Kania